Już niedługo, dzięki temu Moto Mod będzie można wprowadzać teksty na fizycznej klawiaturze 19
MotoMod z fizyczną klawiaturą QWERTY

Już niedługo, dzięki temu Moto Mod będzie można wprowadzać teksty na fizycznej klawiaturze

Poza kilkoma urządzeniami od BlackBerry, na rynku nie ma już właściwie smartfonów z fizyczną klawiaturą QWERTY. Z tego powodu jesteśmy skazani na wprowadzenie tekstów za pomocą tapania w ekrany swoich urządzeń. Nie jest to oczywiście jakaś katorga, ponieważ technologia pojemnościowa wraz z rosnącymi rozmiarami wyświetlaczy i dobrze zoptymalizowanymi aplikacjami klawiatur zdecydowanie poprawiają komfort pisania. Na pewno są jednak osoby, które tęsknią za możliwością obcowania z fizycznymi przyciskami. Dla takich właśnie powstać ma nowy moduł dla urządzeń serii Moto Z – Moto Mod wyposażony w fizyczną klawiaturę QWERTY.

Z inicjatywą wychodzi LivemoriumLtd, które zapowiedziało na Reddicie, iż chce powiększyć rodzinę Moto Mods o swój własny projekt i niedługo wystartuje ze zbiórką w serwisie crowdfundingowym Indiegogo.

Nowy moduł ma być klasyczną klawiaturą wysuwaną z boku urządzenia, znaną między innymi z dawnej serii Droid/Milestone od Motoroli. Oprócz niej, na pokładzie znajdziemy również dodatkowy akumulator (twórca szacuje jego pojemność na 2100 mAh), choć autor rozważa także jego usunięcie. Można zauważyć, że po podpięciu modułu, zasłonimy obiektyw aparatu, dlatego w celu zrobienia zdjęcia trzeba będzie odpiąć moduł lub wysunąć klawiaturę.

Niestety w przypadku tej drugiej opcji, obiektyw zostanie częściowo zasłonięty. Miejmy nadzieję, że obudowa nie będzie wchodzić pole widzenia oczka aparatu, pozwalając wykonać zdjęcie. Sam autor poinformował, że pracuje nad wyeliminowaniem tego zjawiska.

Już niedługo, dzięki temu Moto Mod będzie można wprowadzać teksty na fizycznej klawiaturze 20
MotoMod z fizyczną klawiaturą QWERTY

Koncepcja LivemoriumLtd bardzo spodobała się społeczności, która wciąż dyskutuje z pomysłodawcą w specjalnym wątku na Reddicie. Sam autor również go aktualizuje, np. publikując nowe rendery – dlatego w przypadku zainteresowania tą inicjatywą, polecam go śledzić. Możecie się też zapisać na zbiórkę w serwisie Indiegogo, która niebawem powinna wystartować.

Wstępne szacunki mówią, że produkcja modułu rozpocznie się po osiągnięciu minimalnego progu 25 tysięcy dolarów, a jeżeli wszystko będzie przebiegało bez problemów, pierwsze sztuki będą rozsyłane do nabywców w czerwcu.

A co Wy o tym myślicie? Czy brakuje Wam dzisiaj urządzeń z fizyczną klawiaturą i chętnie kupilibyście taki moduł? Kto wie, może jeżeli kampania okaże się spektakularnym sukcesem, producenci przemyślą, czy nie wprowadzić do oferty smartfonów z wysuwaną z boku klawiaturą.

Źródło: SlashGear