Moto M nie będzie dostępna w wariancie ze Snapdragonem 625 i akumulatorem 5100 mAh! | Tabletowo.pl

Moto M nie będzie dostępna w wariancie ze Snapdragonem 625 i akumulatorem 5100 mAh!

Dołącz do dyskusji 0

Nie chciałem tego robić, ale widzę, że muszę. W sieci pojawiła się ostatnio informacja, że Moto M zostanie wyposażona m.in. w ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 625 2,0 GHz z układem graficznym Adreno 506 i akumulator o pojemności aż 5100 mAh. Cóż, jest to wierutna bzdura i nie spodziewajcie się takiej specyfikacji w tym modelu.

Mówią, że kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą*. Ale nie tym razem. Doszło bowiem nie do przekłamania, a do okropnej pomyłki, która rozpleniła się w tak zawrotnym tempie, że aż dziw, że nikt (oprócz chyba tylko nielicznych) po drodze się nie zorientował, że coś tu jest nie tak.

Wszystko zaczęło się od tego, że na blogu The Android Soul pojawiła się informacja, że Moto M będzie wyposażona m.in. w ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 625 2,0 GHz z Adreno 506, 3GB/4GB RAM, 32GB/64GB pamięci wewnętrznej i akumulator o pojemności 5100 mAh. Została ona oparta na tweecie, opublikowanym na profilu @krispitech:

Jak widać, nigdzie nie jest napisane, że specyfikacja ta należy do Moto M. Nie wiedzieć czemu, The Android Soul uznał, że tak właśnie jest i puścił taką informację w świat. Nie trzeba było długo czekać, żeby podchwyciły ją wszystkie, największe portale (zarówno zagraniczne, jak i polskie). Szkoda tylko, że nikt nie pofatygował się, żeby przeczytać komentarze do tego tweeta – @krispitech rozwiał już wtedy wszystkie wątpliwości i wyjaśnił, że to lista parametrów Lenovo P2.

Lawina jednak ruszyła i nie dało się jej zatrzymać. Informacja, że w takie podzespoły zostanie wyposażona Moto M obiegła cały świat. Z drugiej strony trzeba też zauważyć, że nie pojawiła się we wszystkich serwisach (chociaż takich jest zdecydowanie mniej).

@krispitech sam wydawał się być zaskoczony takim obrotem spraw i dlatego jeszcze kilkukrotnie pisał na swoim profilu na Twitterze, że to nieprawda:

Niektóre serwisy sprostowały tę pomyłkę, aczkolwiek nie wszystkie. Dlatego jeśli natkniecie się na taką informację, to wiedzcie, że jest nieprawdziwa.

*Są to słowa, wypowiedziane przez Josepha Goebbelsa

Źródło: @krispitech

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona