W skrócie: Moto G6 Plus, Moto X Force i Galaxy A7 2017 z oficjalną wersją TWRP. Aplikacja Dysku Google otrzyma odświeżony interfejs

Team Win Recovery Project to aktualnie najpopularniejsze custom recovery w świecie Androida, więc nie ma nic dziwnego w tym, że każdy nieco bardziej popularny smartfon, może pochwalić się swoją wersją tego narzędzia – oficjalne wsparcie projektu właśnie otrzymały dwa telefony Motoroli i jeden Samsunga. W międzyczasie, gigant z Mountain View nie próżnuje i na bieżąco aktualizuje interfejsy swoich aplikacji do wytycznych Material Design 2.0 – tym razem na celownik poszedł Dysk Google.

TWRP dla Moto G6 Plus, Moto X Force oraz Galaxy A7

Właśnie trzy kolejne smartfony otrzymały wsparcie Team Win Recovery Project. Po dosyć wymownym tytule zapewne domyślacie się, że są to Motorola Moto G6 Plus, Moto X Force oraz Samsung Galaxy A7 2017. Co prawda już od dłuższego istniały nieoficjalne wersje tego narzędzia, ale dopiero od tego momentu będą one częściej aktualizowane do nowszych wersji oraz powinny mieć mniej błędów i problemów.

Reklama

Aplikacja Dysku Google dostanie nowy interfejs

Google na bieżąco aktualizuje swoje aplikacje do nowych wytycznych Material Design. Tym razem szykuje aktualizację dla aplikacji do obsługi swojej chmury internetowej, którą większość z Was zna pod nazwą Dysk Google. Jakich zmian należy się spodziewać? Przede wszystkim dodatkowego paska nawigacyjnego w dolnej części ekranu oraz wyszukiwarki w górnej. Wygląda też na to, że w planach jest też pozbycie się ostrych krawędzi pozycji, a tło stanie się w pełni białe i będzie komponować się z eksponowanymi danymi.

(fot. Android Police)

To jednak nie wszystko. Aplikacja otrzyma również nową czcionkę i lekko zmodyfikowany przycisk funkcyjny z plusem w dolnej, prawej części ekranu. Niestety, nie obyło się bez pewnych ubytków – z programu usunięto pasek, który w prosty sposób informował o stanie wypełnienia przez nas przestrzeni dyskowej. Warto jeszcze zaznaczyć, że na ten moment nie wiadomo, kiedy możemy spodziewać się udostępnienia aktualizacji do tej wersji.

(fot. Android Police)

Źródło: XDA-Developers, Android Police