Lenovo Moto G5

Moto G5 i Moto G5 Plus debiutują oficjalnie w Polsce. Znamy sugerowane ceny

Dzisiejsza konferencja Lenovo była bardzo ważna z dwóch względów. Po pierwsze, ogłoszono, że marka Motorola wraca na polski rynek. Ale równie istotna jest informacja o tym, jakie warianty Moto G5 i Moto G5 Plus i w jakich cenach będą dostępne w naszym kraju.

Moto G5 pojawi się w sklepach w dwóch wersjach: z 2GB i z 3GB RAM (oraz z – odpowiednio – 16GB i 32GB pamięci wewnętrznej). Pierwsza ma kosztować 899 złotych, natomiast druga niewiele więcej, bo 949 złotych. W sumie zastanawiam się, po co wprowadzać oba warianty, skoro różnica pomiędzy nimi wynosi zaledwie 50 złotych. Przynajmniej mnie wydaje się oczywiste, że klient nie powinien się tu zastanawiać, tylko brać lepiej wyposażony model (pięć dyszek to naprawdę śmiesznie małe pieniądze w tym przypadku).

Reklama

Moto G5 Plus będzie z kolei w Polsce dostępna tylko w jednej wersji: z 3GB RAM i 32GB pamięci wewnętrznej. Niestety, nie potwierdziły się wcześniejsze doniesienia, że smartfon ma u nas kosztować zaledwie 1099 złotych. Producent ustalił sugerowaną cenę na 1299 złotych. Biorąc pod uwagę fakt, że na zachodzie za tę Motkę trzeba zapłacić podobną kwotę, to uczciwy deal.

Nie dowiedzieliśmy się natomiast, kiedy oficjalnie ruszy sprzedaż Moto G5 i Moto G5 Plus. Nie wiemy też, czy smartfony będą dostępne w Polsce we wszystkich wersjach kolorystycznych (choć w sumie najbardziej rozchodzi się tu o niebieską, bo srebrna i złota na pewno się pojawią).

Z pełną specyfikacją Moto G5 i Moto G5 Plus możecie zapoznać się w tym artykule. Dodam tylko, że oba smartfony mają mieć Dual SIM.

Źródło: własne