Monument Valley
Monument Valley II (fot. ustwo / Tabletowo.pl)

Monument Valley II powoli zmierza do sklepu Google Play

Monument Valley to gra, która swego czasu święciła tryumfy na smartfonach i właściwie z miejsca zdobyła szeroką popularność. Tak się składa, że do Sklepu Play zmierza właśnie jej kontynuacja.

Monument Valley to wydana w 2014 roku na platformy iOS i Android gra logiczna. Wcielamy się w niej w księżniczkę Idę, którą mamy za zadanie przeprowadzić przez dziesięć poziomów. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie manipulowanie perspektywą – cała rozgrywka odbywa się z widoku rzutu izometrycznego. Gra bazuje na złudzeniach optycznych, tak więc okazać się może, że dwa oddalone od siebie bloki, po spojrzeniu na nie z innej strony, mogą utworzyć np. pomost lub schodki, co umożliwi naszej bohaterce przejście przez nie.

Monument Valley II (fot. ustwo games)

Gra studia ustwo zdobyła szereg nagród oraz całe mnóstwo pozytywnych recenzji krytyków (średnia wg. Metacritic: 89/100). Surrealizm świata przedstawionego, szczegółowa i baśniowo kolorowa oprawa graficzna, zmieniająca się pod wpływem działań gracza muzyka, dobrze przemyślane zagadki o odpowiednim poziomie trudności oraz tajemnicza warstwa fabularna -wszystko to składa się na doświadczenie, które na długo zapada w pamięć.

Tym bardziej cieszy mnie fakt, że na platformę Android zmierza druga część omawianej gry – Monument Valley II. Już zaprezentowana na platformie iOS, kontynuuje model rozgrywki z poprzedniej części, a przy tym opowiada zupełnie nową historię.

To jeszcze nie premiera, ale niecierpliwi mogą się wstępnie zarejestrować, klikając ten link. Cena w dniu debiutu powinna wynieść ok. 5 dolarów, co w prostym przeliczeniu daje ok. 18 złotych.

Seria Monument Valley to przykład na to, jak powinno robić się „indyki”. Wykorzystująca sprawdzone już w miarę pomysły, podająca je jednak w świeży, nieszablonowy, a co najważniejsze – dopracowany sposób. Druga cześć na pewno zagości na moim smartfonie.

Źródła: AndroidPolice, Google Play