Montowanie filmów na smartfonie – właśnie po to powstał Adobe Premiere Rush

Słowo pisane jest ważne, ale od jakiegoś czasu w sieciach społecznościowych liczą się głównie filmy. Dlatego ważne są umiejętności wykorzystania narzędzi do edycji wideo. Większość edytorów na aplikacje mobilne umożliwia sklejenie kilku zdjęć z wakacji i dołożenie do tego lekkiego podkładu muzycznego, ale chcąc mieć większą kontrolę nad materiałem, może będziemy chcieli skorzystać z aplikacji Adobe Premiere Rush.

Premiere Rush jest nowym członkiem rodziny Adobe. Jest przeznaczony dla twórców, którzy efektami swojej pracy dzielą się głównie na YouTube, Facebooku i innych sieciach społecznościowych.

Reklama

Nie jest to program tak mocno uproszczony względem swojego desktopowego odpowiednika jak Photoshop Express. Adobe woli opisać Premiere Rush jako „usprawnienie” dla twórców, by ułatwić im składanie filmów i udostępnianie ich online. Aplikacja zapewnia dostęp do szablonów, filtrów, dźwięków i innych elementów. Pamięta też, jakie parametry i formaty są najlepsze dla sieci społecznościowych, więc nie będziemy musieli samodzielnie ich ustawiać.

Premiere Rush działa przede wszystkim dzięki chmurze, więc nie polega jedynie na mocy obliczeniowej smartfona ani zasobach plików wideo zgromadzonych na telefonie. Czyni to z apki z niej urządzenie wieloplatformowe – już teraz dostępna jest w wersji na komputery PC, Maki i smartfony z iOS. Po uruchomieniu projektu na jednym ze sprzętów, będzie można dokończyć go na innym.

Właściciele telefonów pracujących na Androidzie będą musieli poczekać na swoją edycję programu do przyszłego roku.

Podobnie jak w przypadku każdego innego członka rodziny Creative Cloud od Adobe, Premiere Rush CC jest dostępny w modelu subskrypcyjnym. Dla pojedynczych użytkowników miesięczna opłata wynosi 12,29 euro, 24,59 euro dla zespołów i 29,99 euro dla przedsiębiorstw. Dostępny jest także Pakiet Startowy, w ramach którego można rozpocząć nieograniczoną liczbę projektów, ale wyeksportować tylko trzy z nich.

https://www.tabletowo.pl/2018/10/15/ipad-wkrotce-dostanie-pelna-wersje-adobe-photoshop/

źródło: Adobe przez Slashgear