Monster Hunter World: trwa darmowy trial dla posiadaczy konsol PS4 i Xbox One

Konsolowi gracze z całego świata mają doskonałą okazję do przetestowania słynnej już produkcji studia Capcom. Dzisiaj (o 1:00 w nocy) udostępniono bowiem darmową wersję gry Monster Hunter World, którą możemy się cieszyć do 17 grudnia (także do pierwszej w nocy). Niestety, zabawa prawdopodobnie ominie użytkowników komputerów osobistych.

Dzieło japońskiego studia Capcom zadebiutowało na rynku gier blisko rok temu i wciąż cieszy się ogromną popularnością. Twórcy Monster Hunter World nie zwalniają jednak tempa i stale podkręcają atmosferę wokół swojej produkcji.

Dwa dni temu dowiedzieliśmy się o współpracy Capcomu z CD Projekt RED, której owocem będzie pojawienie się postaci Geralta w uniwersum Monster Hunter World. Pomysł ten ma być usprawiedliwiony fabularnie i rozbudowany o questy w klimatach Dzikiego Gonu. Ponadto, Doug Cockle, czyli aktor dubbingujący Geralta w angielskiej wersji gry, podłoży pod niego swój głos ponownie.

Osobiście jestem bardzo ciekawy, co z tego wyjdzie w ostateczności. Nasz sędziwy Wiesław jest w końcu marką samą w sobie, więc bądźmy z niego dumni. Do epickiej walki z potworami dołączy on na początku przyszłego roku – najpierw na konsolach, później także na PC. Warto wspomnieć, że nie jest to pierwszy występ Białego Wilka w innym uniwersum. Od niedawna możemy go również podziwiać w trójwymiarowej bijatyce – Soulcalibur VI.

Co prawda, w wersji trial Monster Hunter World jeszcze Geralta nie zobaczymy, ale i tak warto się z nią zaznajomić, żeby sprawdzić na własnej skórze, co ta produkcja oferuje. Postępy w grze zostaną zapisane, więc będzie możliwość ich przeniesienia do pełnej wersji.

Jesienią przyszłego roku Monster Hunter World otrzyma duży dodatek zatytułowany Iceborn. Na razie nie wiadomo o nim zbyt wiele, poza tym, co pokazuje całkiem klimatyczny zwiastun. Z pewnością dostaniemy nowe lokacje i nowe bestie do pokonania, ale na więcej informacji musimy jeszcze zaczekać.

Darmową, próbną wersję gry na PS4 możecie znaleźć tutaj.

Źródło: monsterhunterworld.comwccftech.com