Monster Hunter Freedom Unite – kultowa gra z PSP trafia do App Store

Mimo iż seria Monster Hunter rozpoczęła swój żywot od gry stworzonej z myślą o Playstation 2, to jednak prawdziwy sukces osiągnęła dopiero po przeniesieniu jej na konsole przenośne. Wydany w 2008 roku Monster Hunter Freedom Unite stał się bowiem jedną z najlepiej sprzedających się gier w historii Playstation Portable. Teraz ten kultowy tytuł trafił wreszcie w gościnne progi App Store.

Mimo iż wspomniana produkcja pochodzi z kraju kwitnącej wiśni, to jednak daleko jej do miana typowego przedstawiciela gatunku jRPG. Nie znajdziemy tu więc rozbudowanej fabuły, interesujących postaci czy turowych potyczek z przeciwnikami. Zamiast tego otrzymamy jednak wszystkie elementy składające się na porządny Hack’n’Slash, czyli dynamiczny system walki, ogrom zadań do wypełnienia (plotka głosi, że zaliczenie ich wszystkich zajmuje przynajmniej 500 godzin), duży wybór ekwipunku oraz, co najważniejsze, tony potężnych potworów do ubicia.

Z przeciwnikami możemy mierzyć się samotnie lub w drużynach składających się maksymalnie z czterech graczy. Zarówno sterowanie, jak i oprawa graficzna (która niestety zdążyła się już nieco zestarzeć), zostały tutaj dostosowane do możliwości tabletów firmy Apple. Tabletowe wcielenie doczekało się też kilku drobniejszych usprawnień, takich jak możliwość zablokowania kamery na celu czy zaznaczenia obiektów, z którymi możemy wejść w interakcję. Warto wspomnieć też o tym, że gra posiada pełne wsparcie dla kontrolerów MFi.

Gra Monster Hunter Freedom Unite dostępna jest do nabycia w internetowym sklepie App Store, gdzie kosztuje 13,99 euro.