monitor AOC AG273QCG (fot. AOC)

AOC zapowiada pierwsze monitory dla graczy z serii AGON 3. Do najtańszych nie należą

Już tak jest, że akcesoria i urządzenia dla graczy w większości przypadków nie należą do najtańszych. Jest to spowodowane różnymi czynnikami, najczęściej obecnością bardziej zaawansowanych rozwiązań na pokładzie, z których przeciętni użytkownicy nie mają potrzeby korzystać. Tak też jest w przypadku zapowiedzianych właśnie przez AOC nowych monitorów z serii AGON 3.

Specyfikacja

Zarówno model AOC AG273QCG, jak i AOC AG273QCX wyposażono w lekko zakrzywione wyświetlacze z podświetleniem WLED o przekątnej 27 cali, proporcjach 16:9 i rozdzielczości 2560×1440 pikseli oraz czasem reakcji na poziomie 1 ms i podświetleniem 400 cd/m². Pierwszy ma jednak matrycę TN o częstotliwości odświeżania 165 Hz i kontraście 1000:1, zaś drugi matrycę VA o współczynniku odświeżania 144 Hz i kontraście 3000:1. W pierwszym przypadku producent zastosował też wsparcie dla NVIDIA G-SYNC, natomiast w drugim technologię AMD FreeSync 2 HDR, a do tego zadbał również o zgodność ze standardem VESA DisplayHDR 400.

Monitory AOC AG273QCG i AOC AG273QCX są pierwszymi przedstawicielami serii AGON 3. Wśród nowości, jakie przynosi ta generacja, producent wymienia m.in. zmodyfikowany uchwyt na słuchawki, który od teraz występuje po obu stronach urządzenia, podświetlenie RGB w formie pierścienia na tyle obudowy (AOC Game Lights), opcję wyświetlania w wybranym narożniku informacji o aktualnie generowanej liczbie klatek na sekundę, możliwość wyświetlenia celownika na środku ekranu (AOC Dial Point) oraz przeprojektowany pilot AOC Game Pad dla modeli wspierających AMD FreeSync.

Monitory AOC AG273QCG i AOC AG273QCX uzbrojono również w technologie Low Blue Light (zmniejszającą ilość emitowanego niebieskiego światła), Flicker Free (redukującą migotanie obrazu) oraz AOC Game Color (pozwalającą na zmianę parametrów obrazu, w tym saturacji i pixel overdrive, a następnie zapisywanie ich do profili). Oba urządzenia objęte są trzyletnią gwarancją producenta.

AOC AG273QCG ma dwa złącza HDMI 1.4, jeden DisplayPort 1.2 i dwa głośniki o mocy 2 W każdy, natomiast AOC AG273QCX dwa HDMI 2.0, jeden DisplayPort 1.2, jedno gniazdo D-SUB i dwa głośniki o mocy 5 W każdy. Oba monitory mogą też pracować w trybie portretowym (pivot).

Ceny, dostępność

  • AOC AG273QCG – 3439 złotych
  • AOC AG273QCX – 3009 złotych

Opisywane powyżej monitory trafią do sprzedaży jeszcze w styczniu 2019 roku.

Źródło: informacja prasowa