monitor Lenovo Legion Y25f (fot. Lenovo)

Graczu, jeśli szukasz najjaśniejszego monitora na rynku, to Lenovo Legion Y25f jest dla Ciebie

Podczas wyboru sprzętu gracze kierują się zupełnie innymi kryteriami niż przeciętni użytkownicy. Lenovo ma w swoim portfolio linię produktów stworzonych specjalnie z myślą o tej grupie docelowej i właśnie wzbogacił ją Lenovo Legion Y25f. Według deklaracji producenta, jest to najjaśniejszy monitor na rynku.

Urządzenia dla graczy z reguły nie należą do najtańszych, a na pewno są dużo droższe niż mniej podrasowane „odpowiedniki” dla przeciętnych użytkowników. Dość miłym zaskoczeniem jest więc, że Lenovo Legion Y25f aż taki drogi nawet nie jest, bowiem jego sugerowaną cenę ustalono na 999 złotych. Można ją uznać za atrakcyjną, gdyż na przykład za model AOC G2590PX/G2 trzeba zapłacić 1589 złotych.

Reklama

https://www.tabletowo.pl/2018/11/15/nowosc-monitor-dla-graczy-aoc-g2590px-g2-w-wersji-g2-esports/

Monitor Lenovo Legion Y25f wyposażono w 24,5-calową matrycę TN z podświetleniem LED, która charakteryzuje się proporcjami 16:9, rozdzielczością Full HD 1920×1080 pikseli, czasem reakcji 1 ms, częstotliwością odświeżania na poziomie 144 Hz, kontrastem 1:1000 i jasnością przekraczającą w wielu testach deklarowaną wartość 400 cd/m². Dodatkowo obsługuje ona technologię HDR, pozwalającą uzyskać większą rozpiętość tonalną niż ma to miejsce w przypadku konkurencyjnych produktów.

Lenovo chwali się również, że Lenovo Legion Y25f imponuje doskonałą kalibracją matrycy i temperaturą barwową bieli nieznacznie odbiegającą od wzorcowego poziomu 6500K. Producent deklaruje także, że pomimo zastosowania matrycy TN odwzorowanie kolorów stoi na bardzo dobrym poziomie, a współczynnik DeltaE przyjmuje niewielkie wartości. Ma ona zapewniać też aż 99% pokrycia przestrzeni barw sRGB, co jest rzadkością w tej klasie cenowej.

Monitor Lenovo Legion Y25f dysponuje również złączami HDMI i DisplayPort oraz trzema pełnowymiarowymi portami USB 3.0. Matryca osadzona jest na regulowanej podstawie w kształcie litery Y, będącej znakiem rozpoznawczym marki Lenovo Legion. Panel można regulować w pionie (do 110 mm), obracać w osi poziomej (+/- 30° w każdą ze stron) oraz nachylić i odchylić w zakresie od -5 do +22°.

Montaż monitora Lenovo Legion Y25f nie wymaga użycia żadnych narzędzi. Przydatnym udogodnieniem może okazać się też odchylany wieszak na słuchawki po lewej stronie urządzenia (ukryto go w ramce). Całość ma wymiary 557x385x235 mm i waży 3,55 kg. W zestawie producent dorzuca kabel zasilający oraz przewody DisplayPort i HDMI.

Monitor Lenovo Legion Y25f dostępny jest już w sprzedaży. Można go kupić m.in. w Komputroniku i Media Markt za wspomniane 999 złotych.

Źródło: informacja prasowa