monitor Acer ConceptD CP7271KP
monitor Acer ConceptD CP7271KP (fot. Acer)

Dwa monitory dla profesjonalistów od ConceptD trafią do sprzedaży w Polsce

ConceptD – marka dostarczająca sprzęt dla branży kreatywnej wprowadzi, początkiem 2020 roku, na polski rynek dwa monitory o przekątnej 27 cali. Skonstruowane zostały w taki sposób, by zapewnić możliwie najlepsze odwzorowanie kolorów.

Jeśli ktoś jeszcze nie słyszał o marce ConceptD, spieszę z wyjaśnieniem. Jest to marka handlowa, pod którą sprzęty dla profesjonalistów dostarcza Acer. Z głównego portfolio firmy została wydzielona po to, by podkreślić unikalność brandowanych nią produktów i jasno określić, do kogo są adresowane. Profesjonaliści, do których Acer kieruje produkty ConceptD, to przede wszystkim projektanci grafiki, inżynierowie, filmowcy, architekci czy programiści. Mając na uwadze ich wyśrubowane oczekiwania względem sprzętu i czas, jaki spędzają przed monitorami, postanowiono przygotować ekrany, które będą cechować się nie tylko wzorowymi parametrami wyświetlanego obrazu, ale też smukłą obudową z gustownym, czarnym wykończeniem. Producent pamiętał, że poza aspektem funkcjonalnym, sprzęt musi się dobrze prezentować w gabinetach, gdzie często goszczą kluczowi klienci i partnerzy.

ConceptD CP3271KP

Pierwszy z zaprezentowanych monitorów to ekran o rozdzielczości 4K UHD z certyfikatem PANTONE, który zapewnia profesjonalne odwzorowanie kolorów przy delta E<11. Ekran pokrywa paletę kolorów DCI-P3 w 90%, obsługuje również G-SYNC oraz HDR 400. Jego polska cena została ustalona na poziomie 3299 złotych.

ConceptD CP7271KP

Ten monitor dedykowany jest, w pierwszej kolejności, twórcom grafiki trójwymiarowej. Ma certyfikat PANTONE Validated, a dokładność kolorów została określona na poziomie delta E<1. Matryca pokrywa zakres kolorów Adobe RGB w 99%, a DCI-P3 w 93%. Do tego oferuje również funkcje G-SYNC Ultimate oraz HDR 1000. Wszystko to w cenie 8999 zł.

Oba monitory profesjonalnej serii Acera trafią do sprzedaży na terenie Polski w pierwszym kwartale 2020 roku. Ich cena, dla typowego użytkownika, wydaje się zupełnie abstrakcyjna. Należy jednak pamiętać, że są to przede wszystkim narzędzia pracy kreatywnej, a osobom, które rzeczywiście ich potrzebują, inwestycja zapewne zwróci się w niedługim czasie. Z pewnością nie zabraknie również entuzjastów elektroniki użytkowej, którzy zechcą na swoim biurku postawić sprzęt ze ścisłego topu. Tutaj jednak obowiązuje stare, polskie powiedzenie: kto bogatemu zabroni? :)

Źródło: informacja prasowa, Acer