monitor AOC AG273QX
AOC AG273QX / AOC

AOC AG273QX, czyli 1440p, 165 Hz i HDR za około 2 tysiące złotych

Rynek monitorów ciągle się rozwija. Szczególnie widać to w segmencie gamingowym. Jeśli stoicie przed wyborem ekranu do gier, możecie się zastanowić również nad nową propozycją od AOC, modelem AG273QX.

Reklama

AOC AG273QX to 27-calowy monitor oparty na wyświetlaczu typu VA z częstotliwością odświeżania na poziomie 165 Hz i rozdzielczością 2560×1440 px. Czas reakcji wynosi zaledwie 1 milisekundę, co na pewno przekona do siebie niejednego gracza. Nowy produkt od AOC nie poddaje się trendowi i korzysta z płaskiej matrycy. Wspiera również HDR. Niestety, jest to tylko najniższy standard VESA DisplayHDR 400, ale zawsze jest to coś, co zapewni nas o jasności ekranu na odpowiednim poziomie.

Kolejnymi, typowo skierowanymi do graczy technologiami, są FreeSync 2 HDR i LFC. Jak wiemy, FreeSync działa w pewnym zakresie klatek na sekundę. Jeśli wyświetlana aplikacja spadnie poniżej tego zakresu, zaczynają pojawiać się ścięcia. LFC ma temu zapobiec poprzez duplikację klatek. Niestety, producent nie podał, jaki zakres wspiera FreeSync w ich najnowszym monitorze.

monitor AOC AG273QX
AOC AG273QX mimo skierowania ku graczom prezentuje się schludnie / AOC

Dodatkowymi opcjami są na przykład możliwość wyświetlenia celownika na środku ekranu w grach, które go nie oferują, korekcja kolorów i cieni poprzez AOC Shadow Control i AOC Game Colour oraz oczywiście coś, czego nie mogło zabraknąć – podświetlenie RGB w formie pierścienia z tyłu monitora.

Oprócz typowo gamingowych funkcji, AOC AG273QX może pochwalić się całkiem przyzwoitą specyfikacją: pokrycie palety Adobe RGB w 99%, kontrast statyczny na poziomie 3000:1, czy typowa jasność podświetlenia wynosząca 400 cd/m². Do dyspozycji są również 4x port USB 3.0, dwa 5 W głośniki, dwa wysuwane uchwyty na słuchawki, po jednym z każdej strony, czy możliwość zamontowania urządzenia na ścianie dzięki uchwytowi w standardzie VESA 75×75. Złącza obrazu z tyłu to kolejno 2x HDMI 2.0, 2x DisplayPort 1.2 i 1x D-SUB. Na dodatek monitor złożymy bez użycia jakichkolwiek narzędzi.

AOC AG273QX to ciekawa propozycja za przyzwoite pieniądze. Monitor będziecie mogli kupić już w listopadzie 2019 roku. Sugerowana cena detaliczna tego modelu wynosi 2179 złotych.

Źródła: informacja prasowa