mojeID – tak potwierdzisz swoją tożsamość w sieci

Krajowa Izba Rozliczeniowa wspólnie z bankiem PKO BP opracowały rozwiązanie o nazwie mojeID, dzięki któremu klienci będą mogli potwierdzić swoją tożsamość podczas korzystania z usług online. W pierwszej kolejności wsparcie dla e-Tożsamości wprowadziło PGNiG Obrót Detaliczny.

e-Tożsamość to bezpłatny, cyfrowy odpowiednik dokumentu tożsamości. Dzięki niej klienci nie będą musieli już osobiście odwiedzać punktów sprzedaży bądź umawiać się z kurierem na podpisanie umowy o świadczenie usług.

Reklama

Jako największy bank w kraju i lider w dziedzinie innowacji wdrożyliśmy kolejny produkt podnoszący poziom cyfryzacji społeczeństwa. mojeID zapewnia wygodny dostęp do usług online kilku milionom naszych klientów internetowych – mówi Adam Marciniak, wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego.

e-Tożsamość to środek identyfikacji elektronicznej wydawany przez bank. Składa się z zestawu danych, które potwierdzą online tożsamość użytkownika. Pozwoli to na zdalne korzystanie z usług, które do tej pory wymagały wizyty w punkcie obsługi klienta. Dzięki e-Tożsamości klienci mogą podpisać umowę z PGNiG na dostawę gazu w internetowym biurze obsługi klienta.

W praktyce ma to wyglądać tak, że osoba będąca klientem PKO BP, która zechce podpisać nową umowę dostarczania paliwa gazowego, zostanie przekierowana na stronę serwisu iPKO, aby w ten sposób potwierdziła swoją tożsamość. Dzięki temu wszystkie formalności załatwi przez internet bez konieczności odwiedzania stacjonarnego biura obsługi klienta bądź podpisywania umowy za pośrednictwem kuriera. Obsługa umowy zawartej w ten sposób będzie realizowana w całości poprzez serwis samoobsługowy ebok.pgnig.pl.

Uruchomienie zawarcia nowej umowy przy wykorzystaniu mojeID i jej zdalna obsługa poprzez nasz serwis eBOK to przede wszystkim olbrzymia wygoda dla naszych Klientów. Warto dodać, że jesteśmy jedną z pierwszych firm energetycznych w Europie, które oferują tego typu możliwość – mówi Henryk Mucha, prezes Zarządu PGNiG Obrót Detaliczny.

Podsumowując, mojeID jest odpowiednikiem Profilu Zaufanego, z tą różnicą, że e-Tożsamość klienci będą mogli wykorzystywać w kontaktach z podmiotami komercyjnymi, podczas gdy PZ służy do załatwiania spraw urzędowych.

Źródło: mojeID