ING oddaje w ręce użytkowników smartfonów ciekawą funkcję – klawiaturę ekranową zintegrowaną z aplikacją banku | Tabletowo.pl

ING oddaje w ręce użytkowników smartfonów ciekawą funkcję – klawiaturę ekranową zintegrowaną z aplikacją banku

Dołącz do dyskusji 0

Aplikacja „Moje ING” usprawnia wiele czynności związanych z obsługą własnego konta bankowego, ale dziś ogłoszono jej dodanie do niej interesującej funkcji. Chodzi o klawiaturę ekranową dla systemu iOS albo Androida, z której bezpośrednio, bez wchodzenia w apkę banku, będziemy w stanie wykonać przelew na dowolny numer telefonu lub wygenerować kod BLIK.

Na razie przelewy na numer telefonu to jedyna funkcjonalność klawiatury, ale zgodnie z zapowiedziami banku, wkrótce będzie można również wygenerować kod BLIK i skopiować go do schowka, by użyć go w innym miejscu (serwisie czy aplikacji). Ta druga opcja ma trafić do aplikacji jeszcze w lipcu.

Żeby uruchomić klawiaturę ING, wystarczy przełączyć się między tą, którą używamy domyślnie w iOS czy Androidzie, na tą widoczną pod nazwą „Klawiatura Moje ING”. Wizualnie nie ma między nimi zbyt wielu różnic. W tej dostarczonej przez bank zobaczymy jednak jego logo, wyświetlane w lewym górnym rogu interfejsu. Klikając w nie, zobaczymy panel z wyborem dwóch możliwości: przelewu na telefon i wygenerowaniem kodu BLIK. Jak już wspomnieliśmy, na razie działa tylko pierwsza z nich.

(zdj. Michał Kisiel, prnews.pl)

Nowa funkcja znacznie ułatwia zlecanie przelewów – nie musimy przełączać się między aktualnie używaną aplikacją a apką banku ING, gdyż wszystko odbywa się z poziomu klawiatury ekranowej. Kolejne kroki prowadzące do wykonania przelewu są takie same, jak w wypadku korzystania z podstawowego „Moje ING”. Wybieramy odbiorcę, wpisując numer telefonu lub wyszukując go w książce adresowej, wpisujemy kwotę oraz tytuł płatności, potwierdzamy PIN-em i gotowe.

Bank zapewnia, że klawiatura oferuje taki sam poziom bezpieczeństwa jak aplikacja mobilna – jest jej częścią. Jeżeli więc ufamy podstawowej apce ING, nie powinniśmy mieć problemu z dokonywaniem przelewów przez klawiaturę. Choć więcej z niej pożytku będzie, gdy będzie już potrafiła generować kody BLIK, warto zainteresować się nią już teraz – również z innego powodu, ważnego dla użytkowników iOS.

Klawiatura ING świetnie radzi sobie z podawaniem podpowiedzi podczas pisania – w odróżnieniu od systemowej klawiatury w iOS. Apple od lat szarpie się z wprowadzeniem tak podstawowej funkcji klawiatury w języku polskim.

źródło: prnews, Cashless, Spider’sWeb

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona