Karta podarunkowa Netflix 60 złotych

Modły zostały wysłuchane. Netflix pozwala wyłączyć autoodtwarzanie podglądu filmu

Netflix to wspaniała usługa, która pozwala na zapoznawanie się na bieżąco z nowymi produkcjami serialowymi, ale także odświeżenie niektórych klasyków filmowych. Ma też jednak funkcje, które mogą irytować swoją obecnością – na przykład automatyczne odtwarzanie podglądu danej pozycji. Od dziś można to wyłączyć.

Automatyczne odtwarzanie podglądu zawartości biblioteki w Netfliksie to jedna z bardziej irytujących rzeczy, które regularnie przydarzają mi się w tym serwisie. Bardziej męczy mnie tylko wędrująca sekcja Moja lista, która raz pojawia się, a raz znika z rolki miniatur na głównym ekranie aplikacji. Z tą drugą sprawą nic na razie zrobić nie mogę, natomiast pierwsza właśnie stała się konfigurowalna.

Jak wyłączyć autoodtwarzanie zwiastunów na ekranie głównym?

Jeśli tak jak mnie, Was też rozprasza automatyczne odtwarzanie podglądu treści w Netfliksie, jest łatwy sposób, by go wyłączyć. Wystarczy kilka prostych kroków:

  1. Logujemy się w serwisie za pomocą przeglądarki internetowej
  2. Przy panelu wyboru profilu, klikamy na opcję ZARZĄDZAJ PROFILAMI
  3. Klikamy na własną miniaturę

Naszym oczom powinna ukazać się taka sekcja:

Po odznaczeniu ostatniej pozycji, podczas przeglądania zasobów serwisu powinna nam teraz towarzyszyć cisza i spokój ;)

Netflix prosi tylko o pamiętanie, że wprowadzenie zmiany może zająć trochę czasu, zwłaszcza, jeżeli do serwisu logujemy się z różnych urządzeń i systemów. Można przyspieszyć ten proces, przełączając się na cudzy profil na ekranie jego wyboru, a następnie powrócenie do swojego.

Cieszę się z tej drobnej zmiany. Co prawda z tego powodu teraz, po najechaniu kursorem myszy na miniaturkę, nie zobaczę podglądu danej produkcji, ale nie było mi to do tej pory szczególnie przydatne. Przynajmniej nie będę słuchał po raz n-ty reklamy Nieoszlifowanych diamentów. Ile można.

źródło: Netflix