Modern Combat 5 za darmo w App Store

Gra Modern Combat 5 zadebiutowała latem zeszłego roku jako tytuł typu Premium, co zostało przywitane z wielką ulgą przez graczy zmęczonych już nieco „darmowymi” produkcjami, które w rzeczywistości starały się w nieskończoność wysysać fundusze z naszych wirtualnych portfeli.

Niestety, po jakimś czasie studio Gameloft zdecydowało się jednak wprowadzić do gry mikropłatności (wprawdzie niezbyt nachalne, ale jednak) tworząc tym samym najbardziej znienawidzoną przez graczy mieszankę – płatną grę, w której znajdziemy również dodatkowe opłaty. Przy okazji najnowszej aktualizacji wersji na iOS (która przyniosła ze sobą kilka ciekawych nowości, takich jak dodatkową klasę postaci, tryb Zone Control, nowe bronie i przedmioty oraz długo wyczekiwane wsparcie dla kontrolerów MFi) postanowiono jednak wyeliminować część tego problemu, udostępniając grę do pobrania za darmo w sklepie z aplikacjami App Store. Oczywiście jak nietrudno zgadnąć efektem ubocznym tej zmiany jest pojawienie się nowych mikropłatności, znacznie bardziej odczuwalnych niż te które były dostępne do tej pory. Warto jednak zaznaczyć, że osoby, które nabyły wcześniej płatną wersję gry, uzyskają automatycznie status weterana, zapewniający nieskończoną energię (a co za tym idzie – możliwość gry bez wydawania dodatkowych pieniędzy) oraz kilka innych „upominków”. Twórcy zaznaczają też wyraźnie, iż dołożą wszelkich starań by wprowadzenie mikropłatności nie zachwiało równowagi trybu dla wielu graczy.

Darmowa wersja gry Modern Combat 5 dostępna jest jak na razie jedynie w sklepie App Store. W pozostałych sklepach nadal trzeba zapłacić za nią niecałe 13 zł.

[button link=”https://itunes.apple.com/pl/app/id656176278″ class=”zkazdej” id=”appstore” newtab=”on”][/button] [button link=”https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gameloft.android.ANMP.GloftM5HM&hl=pl” class=”zkazdej” id=”googleplay” newtab=”on”][/button] [button link=”http://www.windowsphone.com/pl-pl/store/app/modern-combat-5-blackout/21ed995b-239d-4ffe-b352-76fc11cd940c” class=”zkazdej” id=”wpstore” newtab=”on”][/button] [button link=”http://apps.microsoft.com/windows/pl-pl/app/modern-combat-5-blackout/3dc1e9e7-b60f-4975-8a29-3de9e955362e” class=”zkazdej” id=”wstore” newtab=”on”][/button]