Modecom FreeTAB 8025 wyceniony na 499 złotych. Witaj ero tanich tabletów z Windowsem 8.1

Kilka tygodni temu wspominałam, że było mi dane porozmawiać z przedstawicielami wielu B-Brandów podczas bardzo ciekawego spotkania zorganizowanego przez Microsoft. Pisałam wtedy, że już niedługo możemy się spodziewać wysypu bardzo tanich tabletów z Windowsem 8.1. Lawina zazwyczaj zaczyna się od spadających kilku kamyczków, którymi w tym przypadku jest nowość marki Modecom, debiutująca właśnie w sprzedaży. Mowa o Modecom FreeTab 8025 IPS IB.

Urządzenie niektórym z Was może być już znane, gdyż pierwsze informacje na jego temat pojawiły się w sieci kilka tygodni temu. Niemniej – dopiero teraz, gdy tablet pojawił się w ofertach naszych rodzimych sklepów z elektroniką, poznaliśmy jego cenę.

Za 8-calowy tablet z Windowsem 8.1, Modecom FreeTab 8025 IPS IB, przyjdzie nam zapłacić 499 złotych.

Co ważne, nie jest to sprzęt, który – po spojrzeniu na jego parametry techniczne – chcielibyśmy od razu wyrzucić przez okno. Oferuje raczej standardową specyfikację, jak na swoją cenę. Na jego pokładzie otrzymujemy bowiem przede wszystkim wyświetlacz IPS 8″ o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, czterordzeniowy procesor Intel Atom Z3735G, 1GB RAM oraz Windowsa 8.1 z roczną licencją na pakiet Office 365.

Szkoda tylko, że pamięci, oczywiście rozszerzalnej przez karty microSD, jest tylko 16GB – ciekawe ile zostaje dla końcowego użytkownika…

Pozostałe parametry zawierają Bluetooth 4.0, WiFi, aparat 5 Mpix, kamerkę 1,3 Mpix, port microUSB, 3.5 mm jack audio oraz akumulator o pojemności 5500 mAh. Wymiary modelu to 208 x 129 x 10 mm, natomiast waga: 365 g.

Tym samym dożyliśmy czasów, w których tablety z Windowsem stają się tak ogólnodostępne – dokładnie tak, jak te z Androidem. Ciekawe jak teraz będzie się rozkładał podział popularności obu systemów – zwłaszcza w segmencie urządzeń kosztujących 500-1000 złotych.