Modecom FreeTab 1010 IPS IC – pierwszy tablet Modecom z Windows 8. Za 999 złotych! | Tabletowo.pl

Modecom FreeTab 1010 IPS IC – pierwszy tablet Modecom z Windows 8. Za 999 złotych!

Dołącz do dyskusji 0
modecom-freetab-1010-ips-ic-z-windows8

Firma Modecom znana jest z tego, że kombinuje wprowadzając na rynek kolejne tablety z różnymi przekątnymi ekranów, jednostkami centralnymi i pozostałymi komponentami, które dla jednych potencjalnych klientów są istotne, dla innych zbędne (jak np. 3G, GPS czy Bluetooth). Dotychczas jednak wszystkie urządzenia tej firmy pracowały w oparciu o ten sam system operacyjny, mianowicie Android. Nadszedł czas to zmienić. Poznajcie Modecom FreeTab 1010 IPS IC, pierwszy tablet Modecom z systemem Windows 8.

Co ważne, wszyscy, którzy zdecydują się kupić to urządzenie (w sprzedaży powinno zadebiutować w ciągu najbliższych tygodni), wraz z systemem Microsoftu otrzyma zainstalowany pakiet biurowy Microsoft Office (mam nadzieję, że w grę wchodzi pełna licencja na wersję dla użytkowników domowych i uczniów, a nie 30-dniowy trial).

Pod względem pozostałych parametrów FreeTab 1010 IPS IC jest raczej standardową propozycją. Na jego pokładzie znajdziemy bowiem 10,1-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli i 10-punktowym multitouchem, SSD 32GB (ciekawe ile miejsca zostanie dla końcowego użytkownika) oraz dwurdzeniowy procesor Intel Celeron N2805 1,4GHz z grafiką Intel HD i 2GB RAM. Specyfikacja tabletu zawiera jeszcze akumulator o pojemności 7000 mAh, slot kart microSD, wyjście HDMI, port microUSB 3.0, Bluetooth, WiFi, kamerkę oraz aparat 2 Mpix.

Przywołane parametry powinny przywołać na Waszą myśl zaprezentowany kilka tygodni temu tablet Prestigio MultiPad Visconte, który oferuje bardzo zbliżoną specyfikację (główna różnica to akumulator – 7000 mAh vs 4000 mAh). Można się zatem spodziewać, że cena Modecom FreeTab 1010 IPS IC będzie zbliżona, czyli zamknie się w kwocie ok. 1300 złotych. Ale póki co są to jedynie moje domysły.

Na oficjalne wieści w tej sprawie musimy poczekać.

UPDATE:

Cena tabletu ma rzekomo wynosić 999 złotych. Nie są to jednak informacje pochodzące od Modecom – te staram się cały czas zdobyć.

UPDATE 2 (12:38):

Cena FreeTab 1010 IPS IC będzie wynosiła 999 złotych – informacja jest oficjalnie potwierdzona u źródła, czyli przez Modecom.

źródło, Modecom

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona