Modbook Pro, czyli rMBP z Wacomem | Tabletowo.pl

Modbook Pro, czyli rMBP z Wacomem

Dołącz do dyskusji 0

Artyści używający aktywnych rysików preferujący system operacyjny Apple (OSX) narzekają na brak oficjalnych rozwiązań od formy z Cupertino, trafiających w ich potrzeby.

Istnieją jednak firmy, które modyfikują gotowe produkty, takie jak MacBook Pro z ekranem Retina, dodając do nich dodatkowe funkcje i wkładając w inne obudowy. Jedną z takich firm jest Modbook Inc, która znana jest z modyfikowania właśnie tego modelu. iPad z pasywnymi rysikami i małą powierzchnią ekranu w żaden sposób nie zaspokoi potrzeb grafików i rysowników. Laptopy z OSX z kolei nie mają ekranu dotykowego i wymagają podłączenia zewnętrznych gładzików z rysikiem, co nie jest rozwiązaniem optymalnym.

modbook1

Modbook korzystając z popularności Kickstartera rozpoczął kampanię croudfundingową na rzecz Modbook Pro X – 15-calowego tabletu z czterordzeniowym Core i7, ekranem Retina i aktywnym rysikiem. W czym tkwi haczyk? Jest kilka problemów – ceny zaczynają się od ok. 2000$ ale nie za komplet, tylko za samą modyfikację modelu, który użytkownik sam ma dostarczyć firmie. Sprawia to, że koszt całego przedsięwzięcia niebezpiecznie zbliża się do granicy 5000$, co nawet dla Amerykanów jest wartością zaporową.

Problematyczny jest też ekran i zastosowana technologia dotykowa. Autorzy wspominają o Wacomie, ale producent ten nie robi matryc w tym rozmiarze. Zastosowanie innej technologii natomiast może wiązać się z gorszą wydajnością oraz brakiem wsparcia ze strony oprogramowania. Za dopłatą do zestawu dołączany jest dok klawiaturowy, który pozwoli wprowadzać tekst w bardziej komfortowy sposób.  Brak wsparcia w OSX dla obsługi dotykiem jest problematyczna i urządzenie będzie mogło być obsługiwane albo rysikiem albo myszką – na pewno nie palcem.

modbook3

Co myślicie o tym pomyśle? Czy autorom uda się zebrać oczekiwane 150 000$? Jeśli tak, projekt zostanie wdrożony i wtedy będziemy mogli napisać coś więcej – pierwsze egzemplarze miałyby trafić do użytkowników w początkowym kwartale roku 2015.

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona