Moda na selfie przez 30 miesięcy zabiła aż 127 osób | Tabletowo.pl

Moda na selfie przez 30 miesięcy zabiła aż 127 osób

Dołącz do dyskusji 0

Od marca 2014 roku do września 2016 roku, przez próbę zrobienia sobie jak najlepszego selfie, życie straciło łącznie aż 127 osób. Powstała nawet mapa, na której zaznaczono, gdzie i w jakich okolicznościach ktoś zginął.

Jak się okazuje, najwięcej przypadków śmierci odnotowano w Indiach. Sporo osób chęć zrobienia epickiego selfie przypłaciło życiem również w Ameryce Południowej, Europie (na szczęście w samej Polsce nikt) oraz Azji Południowo-Wschodniej.

Na poniższej mapce zaznaczono, gdzie dokładnie i w jakich okolicznościach ktoś zginął (podano też liczbę ofiar). Wśród przyczyn wymieniono m.in. atak zwierzęcia, porażenie prądem, upadek z wysokości (na twardą powierzchnię lub do wody), potrącenie ze skutkiem śmiertelnym przez pojazd (np. pociąg) i broń. Mapa jest interaktywna, więc można przybliżać, oddalać i eksplorować poszczególne kontynenty i państwa.

Większą część, bo aż 75,5% wszystkich ofiar stanowili mężczyźni. Najbardziej „zagrożone” utratą życia są osoby do 24. roku życia, choć niebezpieczeństwo jest wysokie również u użytkowników w wieku 30 lat i więcej.

Niestety, czasami ginie nie tylko jeden człowiek. W niektórych przypadkach odnotowano aż 7 zgonów. Zdarzało się też, że za jednym zamachem życie straciło pięć lub trzy osoby. Dość powszechne są natomiast sytuacje, gdzie naraz umierają dwie.

killfie

Zjawisko to ochrzczono nawet mianem killfie, powstałe przez połączenie słów selfiekill (z ang. zabijać). W sieci można znaleźć mnóstwo filmików, gdzie ktoś dosłownie ociera się o śmierć, robiąc sobie samopstryka. Poniżej jeden z przykładów. Proszę, nie róbcie tak.

Źródło: AntyRadio

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona