Mocno tabletowe plany Intela na 2014 rok: Bay Trail, Cherry Trail, Willow Trail, Merrifield i Moorefield - Tabletowo.pl

Mocno tabletowe plany Intela na 2014 rok: Bay Trail, Cherry Trail, Willow Trail, Merrifield i Moorefield

Dołącz do dyskusji 0

Rynek dostawców mobilnych jednostek centralnych jest dość obszerny i trudno jest się przez niego przebić. Dotychczas najwięcej słyszeliśmy o układach takich firm, jak Qualcomm, NVIDIA, Rockchip, Allwinner, dopiero jakiś czas temu dość sporą część tabletowego tortu zaczął dla siebie zgarniać Intel, który początkowo, jeszcze kilka lat temu, skupiony był wyłącznie na rozwijaniu pecetowych rozwiązań. Dedykowane procesory dla urządzeń mobilnych w portfolio Intela pojawiły się stosunkowo niedawno. Nic więc dziwnego, że Intel chce rozwinąć tę gałąź i ma ambitne plany na 2014 rok.

Z danych opublikowanych w sieci wynika, że w przyszłym roku Intel wprowadzi na rynek kilka nowych rodzin procesorów przeznaczonych do tabletów z różnej półki cenowej. Najniższa półka tabletów z Androidem będzie działała pod kontrolą Z3735D, którego premiera przewidziana została na pierwszy kwartał przyszłego roku. Jednostka ta ma się znaleźć w urządzeniach 7- i 8-calowych z przedziału cenowego 149 – 199 dolarów, a nawet tańszych.

Dla urządzeń z ekranami 10-calowymi z przedziału cenowego 199 – 249 dolarów powstaną jednostki z serii Bay Trail oraz Cherry Trail. Cherry Trail będzie również kontrolował sprzęt kosztujący więcej niż 249 dolarów, a jego premiera spodziewana jest w okolicach września 2014 roku. Będzie bazował na architekturze Airmont 14 nm i będzie oferował wsparcie zarówno dla sprzętu z Androidem, jak i Windowsem (32- i 64-bitowym). W późniejszym czasie, w czwartym kwartale, ma mieć premierę Willow Trail (Goldmont 14 nm), podobnie jak Cherry Trail, przeznaczony do sprzętu z Androidem i Windowsem.

Kolejnymi procesorami w rodzinie Intela będą Merrifield w pierwszym kwartale 2014 roku oraz Moorefield – w trzecim kwartale (oba 22 nm). Te jednak powstaną z myślą głównie o smartfonach, choć będą mogły się znaleźć również w tabletach z Androidem.

źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona