Mobizen alternatywą dla AirDroid

Najpopularniejszym programem do kontrolowania smartfona/tabletu z poziomu komputera jest chyba AirDroid. Jednak nie jest on jedynym rozwiązaniem tego typu na rynku i jeśli z jakichś powodów nie pasuje Wam jego forma, to warto zainteresować się Mobizen. 

Mobizen jest darmowy i pobiera się go na swoje urządzenie z Androidem. Do pełni szczęścia potrzebna jest jeszcze przeglądarka i najlepiej dedykowana systemowi Windows lub OS X aplikacja. Mobizen komunikuje się z urządzeniem poprzez kabel USB, Wi-Fi lub 3G/LTE. Należy się też zarejestrować podając adres e-mail i hasło.

To jak działa Mobizen najlepiej obrazuje poniższe wideo. Choć w codziennym użytkowaniu tak płynnie może nie będzie, to idea pokazuje, że w bardzo przystępny sposób można sterować tabletem lub smartfonem. A to wszystko w ładnej szacie graficznej.

https://www.youtube.com/watch?v=pV2kdDEQqqc

Jedną z najciekawszych funkcji jest możliwość podglądu w czasie rzeczywistym systemu urządzenia mobilnego. Na samym podglądzie się jednak nie kończy, możliwe jest też sterowanie telefonem/tabletem z poziomu przeglądarki. W AirDroid też jest taka funkcja, jednak jej działanie pozostawia wiele do życzenia. Być może moje problemy z przycięciami i gubionymi klatkami wynikały ze słabego połączenia poprzez LTE.

Funkcji, jakie oferuje Mobizen jest sporo, jak na aplikację tego typu. Przykładowo przesyłanie pliku z komputera jest teraz banalnie proste, dzięki metodzie przeciągnij i upuść.

Inne funkcje to:

  • Streaming wideo,
  • centrum powiadomień na komputerze,
  • mobilna prezentacja – narzędzie do rysowania na ekranie jednocześnie na smartfonie i komputerze lub telewizorze,
  • nagrywanie filmów z działania smartfona/tabletu.

Muszę przyznać, że Mobizen to realna konkurencja AirDrida, choć na pełen werdykt trzeba jeszcze poczekać i ocenić aplikację po kilku dobrych dniach użytkowania.

[button link=”https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rsupport.mvagent&hl=pl” size=”large” text_size=”beta” class=”zkazdej” id=”googleplay” newtab=”on”][/button]