Nowe porządki w Warszawie. Za parking zapłacimy także przy pomocy aplikacji moBiLET

Pierwsza część przetargu, w którym miał zostać wyłoniony kolejny po SkyCash operator płatności mobilnych, obsługujący strefę płatnego parkowania w Warszawie, została zakończona. Wygrał moBiLET, a to oznacza zdrową konkurencję.

Do tej pory, jeśli chcieliśmy zapłacić mobilnie za parking w stołecznej strefie parkowania, musieliśmy korzystać z aplikacji SkyCash – po prostu nie było innej opcji. Jeszcze przez jakiś czas tak właśnie będzie, ale niezbyt długo. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie ogłosił, że zwycięzcą pierwszej części postępowania przetargowego odnośnie kolejnego operatora mobilnych płatności parkingowych został moBiLETa to oznacza pojawienie się na tym rynku alternatywy wobec SkyCash.

moBiLET drugim operatorem mobilnych płatności za parking w Warszawie

Proces przetargowy ZDM Warszawa można nazwać ciekawym, ze względu na jeden szczegół. Jak donosi cashless.pl, moBiLET wcale nie był operatorem, który złożył najtańszą ofertę obsługi stref płatnego parkowania. Przedsiębiorstwo zaproponowało opłatę w wysokości 8 groszy od transakcji, podczas gdy firma Hilltech zeszła z ceny do 6 groszy. Jednak to nie ten drugi operator został zwycięzcą przetargu. Dlaczego? Trudno powiedzieć. Z jakichś przyczyn oferta Hilltechu została zdyskwalifikowana. ZDM nie wyjaśnił, dlaczego tak się stało. 

Nie podano także innych szczegółów – na przykład dotyczących tego, od kiedy moBiLET będzie dostępny dla mieszkańców Warszawy jako alternatywna wobec SkyCasha metoda płatności za miejsce parkingowe. Na te szczegóły trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

Ważne jest to, że parkujący samochody w płatnych strefach wreszcie będą mieli możliwość dokonania wyboru między dwoma operatorami. SkyCash, który od długich lat niepodzielnie miał w garści stołeczny rynek, będzie musiał nieco odpuścić – siłą rzeczy część opłat na pewno będzie dokonywanych przez aplikację moBiLET. Nie ma się co oszukiwać – to również jest silna marka, obecna w ponad 100 miejscowościach w Polsce. Za pomocą jej aplikacji można kupować także bilety na komunikację miejską i pociągi dalekobieżne. Dodatkowy zastrzyk środków od warszawskich kierowców na pewno się moBiLETowi przyda.

Parkujesz w Krakowie? SkyCash i moBiLET już Ci się nie przydadzą

źródło: cashless.pl