MIUI dla Nexusa 7 2013 już jest!

Nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam nieoficjalne oprogramowanie. Jako zadowolony użytkownik wielu urządzeń z Androidem od bardzo długiego czasu mam okazję bawić się przeróżnymi wersjami oprogramowania, jakie przygotowywane są dla tabletów i smartfonów z Zielonym Robotem. Osobiście bardzo cenię sobie CyanogenMod oraz PAC-Man ROM, jednakże bardzo wiele osób woli upodobniony do iOS ROM o nazwie MIUI. Rozwijany przez firmę Xiaomi soft jest szybki, ładny i wygodny w użytkowaniu, przez co zbiera bardzo pochlebne recenzje. Od jakiegoś czasu mówi się o tablecie Xiaomi, który miałby zadebiutować właśnie z MIUI na pokładzie. Jednak nawet jeśli nie będzie to prawda, to tabletowej edycji oprogramowania mogą skosztować już w tym momencie posiadacze Nexusa 7 2013. Okazuje się, że pierwsza, testowa wersja ROMu dla tego urządzenia została właśnie opublikowana w sieci.

Zgodnie z zapewnieniami firmy, MIUI dla nowego Nexusa 7 jest przeskalowaną wersją MIUI w wersji piątej, która to została dokładnie przepisana i zoptymalizowana pod kątem działania w obu pozycjach ekranu w tablecie. Autorzy zapewniają, że użytkownicy mogą liczyc na nowe natywne aplikacje, menu systemowe oraz animacje i przejścia. Przy okazji CEO Xiaomi Lei Jun stwierdził, że firma jest otwarta na współpracę z producentami, którzy chcieliby wydać na rynek swoje urządzenia z MIUI.

Czy publikacja ROMu i deklaracja CEO Xiaomi oznacza, że nie ujrzymy oficjalnego tabletu z MIUI? Jest to bardzo prawdopodobne. Tymczasem dla wszystkich zainteresowanych umieszczam link, pod którym możecie pobrać ROM dla Waszego tabletu.

Jeśli zdecydujecie się na wgranie oprogramowania, nie omieszkajcie podzielić się z nami swoją opinią na temat jego działania!

Źródło