Masz starszego smartfona Xiaomi? Aktualizacja do MIUI 9 może być ostatnią, jaką zobaczysz

Podczas premiery najnowszej wersji swojej nakładki systemowej, Xiaomi podkreśliło, że aktualizację do MIUI 9 dostaną nawet 5-letnie smartfony. Jednak dla niektórych starszych urządzeń będzie to ostatni zestaw poprawek, jaki na nie trafi. Które modele Chiński producent zostawi za sobą?

Chodzi nie tylko o to, że starsze modele Xiaomi nie dostaną w przyszłości MIUI 10. Od aktualizacji do MIUI 9 nie otrzymają też żadnych paczek z poprawkami działania systemu – już nigdy. Na jakie smartfony wpływa decyzja producenta? Są to modele:

Reklama
  • Mi 2 / Mi 2s
  • Mi Note
  • Mi 4i
  • Redmi Note 4G
  • Redmi 2
  • Redmi 2 Prime

Na stronie administratora MIUI czytamy:

MIUI ROM był regularnie aktualizowany od czasu wydania pierwszej wersji. Zespół MIUI jest zaangażowany w zapewnianie jak najlepszych wrażeń podczas użytkowania wszystkich urządzeń wyposażonych w to oprogramowanie. Jednak by zapewnić najlepszą wydajność MIUI, musieliśmy podjąć trudną decyzję dotyczącą zawieszenia aktualizacji dla 6 urządzeń. Przedyskutowaliśmy wspólnie tę sprawę, biorąc pod uwagę czas wydania poszczególnych urządzeń, liczbę aktywnych użytkowników, wydajność sprzętu itd.

Stabilne wydanie MIUI 9 Global dla wyżej wymienionych urządzeń zostanie wydane na przełomie grudnia i stycznia, i będzie to dla nich ostatnia aktualizacja MIUI Global Stable.

Xiaomi zawiesiło również dla nich program wydawania wersji Beta, ze skutkiem natychmiastowym.

Ktoś z Was korzysta z któregoś z tych smartfonów?

 

źródło: Xiaomi przez fonearena