MIUI 7 zaprezentowany – aktualizacja od przyszłego tygodnia

Według wielu MIUI od Xiaomi jest jedną z najładniejszych i najbardziej funkcjonalnych nakładek na system Android. Dziś doczekała się ona aktualizacji, jednak zmian nie jest zbyt wiele.

W wyglądzie MIUI 7 raczej się za dużo nie zmieniło, za to dodano kilka nowych funkcji. Przede wszystkim ulepszono aplikację galerii, która potrafi rozpoznawać twarze. Dodatkowo będziemy mieli możliwość przypisywania wideo do danego kontaktu. Do tej pory mogliśmy do danej osoby przyporządkować zdjęcie i dzwonek, teraz zamiast tego może nam się odtworzyć wideo, gdy ktoś do nas zadzwoni.

W MIUI 7 znajdziemy również coś dla dzieci – specjalny tryb. Dzięki temu dziecko będzie mogło łatwiej używać naszego smartfona, a my będziemy spokojni, że nasze prywatne pliki czy wiadomości nie zostaną usunięte.

Producent podaje, że MIUI 7 jest o 30% szybszą nakłądką od poprzedniej wersji. Najlepiej jest to widoczne na poniższym wideo.

Aktualizacja w trybie OTA będzie dostępna już od jutra dla modeli Xiaomi Mi 2, Xaiomi Mi 2S, Xiaomi Mi 2A, Xiaomi Mi3, Xiaomi Mi4, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Redmi oraz Xiaom Redmi Note, ale tylko w Chinach. Międzynarodowa wersja MIUI 7 pojawi się 16 sierpnia.

Źródło: phonearena (1), (2)