Minecraft Reality dla urządzeń z iOS (wideo) - Tabletowo.pl

Minecraft Reality dla urządzeń z iOS (wideo)

Dołącz do dyskusji 0

Tabletowo.pl Minecraft Reality dla urządzeń z iOS (wideo) Aplikacje Nowości

Z pewnością słyszeliście o produkcji, jaką jest gra Minecraft – nawet gdyby się chciało, nie można jej nie dostrzec w internecie. Setki tysięcy filmików oraz obrazków, ukazujących inwencje twórcze różnych osób, utwierdzają w przekonaniu o ogromnej popularności dziecka firmy Mojang. Czym zatem, w dobie takiej manii, skończyłaby się możliwość przeniesienia realiów gry do naszego świata?

Dzięki deweloperowi, jakim jest 13th Studio, możemy się przekonać o tym na własne oczy. No… może nie do końca, lecz możliwości i tak robią wrażenie. Na czym polega gra Minecraft Reality która pojawiła się w App Store? Na wirtualnym przenoszeniu stworzonych przedmiotów bądź budowli do realnego świata.

Załóżmy, że naszła nas wena twórcza i stworzyliśmy z Minecraftowych klocków samochód. Najnowsza aplikacja na urządzenia z iOS pozwala nam „wkleić” tenże pojazd na przykład na ulicę przed naszym domem – oczywiście gołym okiem tego nie dostrzeżemy ;) . Jednak korzystając z aparatu w smartfonie bądź tablecie możemy uzyskać bieżący podgląd otoczenia wraz z dodanymi przedmiotami.

Takie „wklejanie” rzeczy różni się od zwykłego photoshopa tak, jak np. narysowana piłka od rzeczywistej – aplikacja pozwala nam na podgląd 3D, zatem możemy obejść nasz samochód i oglądnąć go ze wszystkich stron. Mało tego, jeżeli nasi znajomi mają również taki program, możemy im także udostępnić możliwość zobaczenia naszego dzieła. Ważnym aspektem jest tutaj, że będą oni mieli podgląd nie tylko kiedy jesteśmy obok, ale tak długo, póki przedmiot nie zostanie usunięty. Wszystko za sprawą GPS, którego aplikacja używa do określenia lokalizacji umieszczonej rzeczy.

Apka może być Wasza, jeżeli posiadacie iPhone 4 lub nowszego, iPoda touch 4 lub 5 generacji bądź też iPada 2, 3 lub mini, oraz jeżeli jesteście skłonni wydać $1.99 – wówczas zapraszam pod ten link.

Tutaj jeszcze filmik prezentujący możliwości programu:

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona