Minecraft na PS4 nareszcie z możliwością wspólnego grania z innymi platformami

Wszystko za sprawą aktualizacji Bedrock

Już dziś na PlayStation 4 zadebiutuje bezpłatna aktualizacja Minecraft Bedrock Version, której najważniejszą nowością będzie długo wyczekiwana przez graczy możliwość gry cross-play z innymi platformami. Z kim dokładnie zagrają posiadacze PS4 i co jest im potrzebne do wspólnej zabawy?

Reklama

Minecraft to bez wątpienia jedna z najważniejszych gier w historii, która zadebiutowała na wielu platformach. PC, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 4, PlayStation 3, PlayStation Vita, Android, iOS, Windows Phone, Wii U, Apple TV, Nintendo Switch, New Nintendo 3DS, a i by się pewnie znalazło jeszcze kilka wersji na pomniejsze platformy. Już dziś za sprawą aktualizacji Bedrock na PlayStation 4, wszyscy gracze konsoli Sony będą mogli dołączyć do wspólnych światów niektórych z wyżej wymienionych platform. Dokładnie do tych najpopularniejszych, czyli Nintendo Switch, Xbox One, Windows 10, iOS i Android. Do tej pory gracze PS4 byli z tego grona wykluczeni, między innymi za sprawą specyficznej polityki Sony.

Nareszcie ten mem to przeszłość ;)

Co potrzebujemy, by zagrać z innymi? Co oczywiste, zaktualizowanej gry Minecraft, a także bezpłatnego konta Microsoft lub Xbox Live. Co ciekawe Minecraft Bedrock Version to odrębny produkt, który zastąpi dotychczasowego Minecraft PS4 Edition — jednak bez obaw, wszyscy posiadacze zarówno fizycznych, jak i cyfrowych wydań będą mogli zaktualizować grę do wydania Bedrock całkowicie bezpłatnie.

Reklama

Z tej okazji ukazał się również zwiastun zapowiadający funkcję cross-play na PlayStation 4.

https://www.youtube.com/watch?v=mJKoASmD_mo

Jednak cross-play to nie jedyna nowość dla graczy Minecrafta na PlayStation 4. Do gry w końcu zawita także sklep Minecraft Marketplace, a także wszystkie inne nowości związane z wersją Bedrock znane z innych platform.

A na koniec mam do Was pytanie — gracie jeszcze w Minecrafta? A jeśli tak, to w którą wersję? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: YouTube, minecraft.net

Reklama