Minecraft jest teraz tak międzyplatformowy jak nigdy dotąd. Konsole, komputery i tablety w jednej grze | Tabletowo.pl

Minecraft jest teraz tak międzyplatformowy jak nigdy dotąd. Konsole, komputery i tablety w jednej grze

Dołącz do dyskusji 0

Na targach E3 2017 Microsoft zapowiedział, że Minecraft zyska możliwość rozgrywki, w ramach której będą mogli współpracować ze sobą gracze korzystający z różnych urządzeń – od smartfonów przez komputery z Windows 10 po konsole Xbox One i Xbox One X. Nadszedł ten dzień.

Jedynymi wykluczonymi z wesołej gromadki urządzeń korzystających z aktualizacji Better Together, dzięki której cross-platforming jest możliwy, są PlayStation 4 i Nintendo Switch. W wypadku tego ostatniego trwają jednak prace, żeby zmienić ten stan rzeczy.

Nadal pracujemy nad tym, aby nowa wersja Minecraft była gotowa do gry na Nintendo Switch. Chcemy mieć pewność, że wszystko jest dopięte na ostatni guzik podczas wprowadzania się na nową platformę, a wymaga to dużych nakładów czasu i pracy. W historii gier nikt dotąd tego nie zrobił [nie umożliwił gry tak wielu platformom jednocześnie – przyp. red]. Oczekujemy, że będziemy gotowi wnieść aktualizację Better Together na Nintendo Switch jeszcze tej zimy.”
– Marsh Davies, przedstawiciel Mojang

Jeśli grasz w Minecrafta na konsoli Xbox One, na Androidzie, iOS lub Windowsie 10, otrzymasz aktualizację automatycznie. Nie spodziewaj się, że cross-platforming trafi też do PlayStation 4 lub PlayStation Vita. Sony odmówiło współpracy. I nic dziwnego – Better Together wymaga zainstalowanej usługi Windows Live. Ostatnie, czego Sony by chciało, to aplikacji konkurencji na swoim sprzęcie.

Oznacza to, że Windows Live trafi również na Nintendo Switch. Tylko w ten sposób można grać międzyplatformowo w Minecrafta. Jak wypowiedział się Davies, „Poszukiwaliśmy dobrego systemu, który połączyłby wszystkie platformy w jedno. Xbox Live dobrze się w tej roli sprawdza”.

To w pewien sposób ważne wydarzenie. Jak dotąd, nikt nie podejmował tak szeroko zakrojonych prób zjednoczenia w jednej grze użytkowników tylu platform. Dzięki nowej aktualizacji Minecrafta można rozpocząć sesję na tablecie i dokończyć ją na konsoli. Da się też bawić się z ludźmi grającymi na kompletnie innym sprzęcie niż my. To idea kompletnie odmienna od „tytułów na wyłączność”, i szczerze powiedziawszy – całkiem mi się ona podoba.

źródło: Minecraft dzięki Gadgets360 

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona