Milion zamówionych HTC Desire 816, to nie do końca milion? - Tabletowo.pl

Milion zamówionych HTC Desire 816, to nie do końca milion?

Dołącz do dyskusji 0

Tabletowo.pl Milion zamówionych HTC Desire 816, to nie do końca milion? HTC Nowości

Nie da się ukryć, że Desire 816 może dźwignąć ku górze – bądź co bądź – podupadające nieco HTC. Świat obiegła informacja, że w Chinach w przedsprzedaży rzeczony model został kupiony już w ilości miliona sztuk. To mógłby być niewątpliwy sukces firmy – akcje poszły lekko w górę. Niestety milion sztuk może być nie do końca prawdziwy…

Bardzo możliwe, że zamówienia na Desire 816 były tak samo iluzoryczne, jak te w przypadku Nokii X. Tak więc szampanów jeszcze otwierać nie ma co. Sklep, który pozwalał zamawiać phablet nie oczekiwał żadnej przedpłaty. W związku z czym ludzie masowo zaczęli zamawiać Desire 816, nie wiadomo jednak ile takich transakcji dojdzie do skutku.

Od wprowadzenia Desire 816 w Chinach w ciągu trzech dni zamówiło go 450 tysięcy osób. Dzięki temu akcje producenta wzrosły o 3%. W miniony weekend na koncie HTC na Weibo pojawiła się grafika mówiąca już o milionie sztuk „osiemset szesnastki” w przedsprzedaży. Jednak po akcji z Nokią X media nabrały dystansu do tych informacji.

Tabletowo.pl Milion zamówionych HTC Desire 816, to nie do końca milion? HTC Nowości

Ostatnio podobny szum zrobił się wokół przypadku Nokii X, która w cztery dni znalazła, podobno, milion nabywców. W rzeczywistości, kiedy klient bez zobowiązań mógł zamówić Nokię X i nie musiał wpłacać zaliczki, po prostu ją zamawiał, co w prosty sposób „nabiło” sprzedażowy licznik.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona