Samsung składany smartfon (fot. Samsung)

Milion składanych smartfonów Samsunga na początek. Być może pojawi się również nowa seria „średniaków”

Kilka dni temu Samsung uchylił nam rąbka tajemnicy na temat swojego składanego smartfona. Zanim będzie go można jednak kupić, minie jeszcze trochę czasu. Koreańczycy mimo to zapowiadają już, że, przynajmniej początkowo, urządzenie zostanie wyprodukowane w liczbie miliona egzemplarzy. Mają również plany dotyczące swoich średniopółkowych urządzeń.

Milion egzemplarzy w dzisiejszych czasach raczej wrażenia na nikim nie robi. Nie ma się jednak czemu dziwić, Koreańczycy nie mogą wiedzieć jak elastyczne smartfony zadomowią się na rynku. Wpływ na to może mieć między innymi cena, o której jeszcze nic nie wiemy, ale możemy się spodziewać, że to urządzenie tanie raczej nie będzie.

Oczywiście nie jest wykluczone, że w obliczu dobrej sprzedaży, Samsung zdecyduje się na zwiększenie produkcji. Zapowiada to zresztą DJ Koh. Szef Samsunga przyznaje również, że nawet w sytuacji, w której Galaxy F nie podbije serc użytkowników, sam fakt opracowania go będzie dla firmy dużym doświadczeniem na przyszłość.

Koreańczycy nie zajmują się jednak jedynie swoimi flagowymi, najdroższymi i najnowocześniejszymi urządzeniami. Pojawiają się bowiem doniesienia, że firma ma w planach zmiany w obszarze urządzeń z tzw. średniej półki. Tam miałaby się bowiem pojawić nowa linia urządzeń oznaczona literą M.

Miałoby to oznaczać pożegnanie z dotychczasowymi średniakami od Samsunga – seriami J, C i On. Nas powinna interesować zwłaszcza ta pierwsza, która choć nie grzeszy najlepszym stosunkiem ceny do jakości, stała się w naszym kraju dość popularna.

Nie ma jednak póki co gwarancji, że nowej serii w naszym kraju doświadczymy. Na rzeczy coś na pewno jest, znane są chociażby nazwy kodowe nowych urządzeń – SM-M205F i SM-M305F (Galaxy M20 i M30). Wiadomo o nich jedynie to, że będą dostępne w dwóch wariantach pamięci wewnętrznej – odpowiednio 32/64 GB i 64/128 GB oraz, w zależności od rynku, w wersji z jednym lub dwoma slotami na kartę SIM.

Nie możemy jednak wykluczyć, że zmiana będzie dotyczyła tylko konkretnych rynków. Podobne doniesienia pojawiały się przecież początkowo o modelu P30, który oficjalnie pojawił się jako A6s.

Źródło: Phone Arena, Sammobile