Migoal TransMaker: zmień Samsung Galaxy S3/S4 w tablet - Tabletowo.pl

Migoal TransMaker: zmień Samsung Galaxy S3/S4 w tablet

Dołącz do dyskusji 0

Tabletowo.pl Migoal TransMaker: zmień Samsung Galaxy S3/S4 w tablet Akcesoria Koncepcje Nowości

Posiadanie nadmiernej ilości mobilnych gadżetów, mimo iż bez wątpienia posiada swój specyficzny urok, może nieraz przysporzyć nas o zawrót głowy. Nikogo więc nie dziwi, że producenci coraz częściej starają się wprowadzać na rynek akcesoria, które łączą w sobie  funkcjonalność kilku różnych urządzeń. Jednym z nich jest właśnie TransMaker firmy Migoal.

TransMaker to w gruncie rzeczy tablet pozbawiony większości głównych komponentów takich jak procesor, RAM czy pamięć wewnętrzna. Brakujące elementy zastępuje mu telefon Galaxy S3 lub S4 zadokowany z tyłu obudowy. Nie da się ukryć, że rozwiązanie to przypomina dobrze wszystkim znany Padfone firmy Asus. Migoal idzie jednak o krok dalej, i do całego zestawu dodaje klawiaturę z touchpadem, co daje nam możliwość połączenia wszystkiego w niewielki netbook działający pod kontrolą systemu Android (chociaż z drugiej strony, Padfone też ma własną dedykowaną klawiaturę, dostępną do kupienia oddzielnie). Sam TransMaker dostępny będzie w dwóch wersjach różniących się przekątną i rozdzielczością ekranu (TR10 – 10.1” IPS – 1280 x 800 oraz TR11 – 11.6” IPS – 1920 x 1080) oraz wagą (525g i 620g). Obie wersje zostaną wyposażone w fizyczne przyciski, głośniki, wyjście słuchawkowe, micro USB (dodatkowe pełnowymiarowe USB znajdzie się w klawiaturze) oraz baterię o pojemności 5000 mAh (dodatkowe 6000 mAh w klawiaturze). Akcesorium dostępne będzie w kilku różnych wariantach kolorystycznych. Niestety, producent nie podał jeszcze informacji dotyczących ceny i spodziewanej daty premiery. Poznamy je najprawdopodobniej podczas wrześniowych targów IFA 2013.

Na chwilę obecną trudno stwierdzić czy TransMaker przyjmie się na rynku. Sam pomysł wydaje się być ciekawą alternatywą dla Asusa Padfone, jednak o wszystkim zadecyduje ostatecznie cena akcesorium. Nie da się jednak ukryć, że jest to rozwiązanie dużo lepsze niż zaprezentowany kilka miesięcy temu PhonePad+.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona