Miej dwa smartfony w jednym: z przodu iOS, z tyłu Android. I jeszcze Ubuntu, jak dobrze pójdzie 14

Miej dwa smartfony w jednym: z przodu iOS, z tyłu Android. I jeszcze Ubuntu, jak dobrze pójdzie

Projekt „Eye” z Kickstartera okazał się sukcesem po miesiącu zbiórki. To unikalne etui pozwala pracować jednocześnie na dwóch systemach. Recz jest właściwie smartfonem, przyklejanym do iPhone’a, z ekranem, własnym procesorem i systemem Android 7.1 Nougat na pokładzie. W ten sposób otrzymujemy dwa urządzenia zespolone w jedno. Też nie wiem, po co, ale wygląda fajnie.

Nie spodziewałem się, że będę dziś opisywał parametry techniczne etui do iPhone’a, ale życie lubi zaskakiwać ;)

Zatem: ekran, w który wyposażono etui to 5-calowy AMOLED, pracujący w rozdzielczości Full HD. Wspiera on technologię Always-On. Zastosowany procesor to ośmiordzeniowy MediaTek Helio P20, współpracujący z chipem graficznym Mali-T880 MP2 (900 MHz). Oprócz tego etui dysponuje 3 GB RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć o kolejne 256 GB przy pomocy karty microSD.

Etui jest dualSIMem, ma NFC, nadajnik podczerwieni oraz (tak!;) gniazdo słuchawkowe. Występuje w dwóch rozmiarach – jeden pasuje do iPhone’a 6, 6s i 7, a większy przeznaczony jest dla iPhone’ów 6s Plus i 7 Plus.

Baterie urządzeń (iPhone’a i etui) nie zadziałają na siebie jak powerbanki, więc nie doładujemy iPhone’a energią z ogniwa etui i odwrotnie – ich układy zasilania są kompletnie rozdzielone. Case musi poradzić sobie z baterią o pojemności 2800 mAh, ale da się go ładować bezprzewodowo. Obecnie etui można zamówić w cenie 95 dolarów, a za wersję z LTE zapłacimy 129 dolarów.

Choć projekt osiągnął już wstępny pułap pieniężny, to jeśli wartość zamówień przekroczy 500000 dolarów, konstrukcja zostanie wyposażona w ogromne ogniwo baterii 10000 mAh, co pozwalałoby na używanie jej jako powerbanku.

Kolejne poziomy finansowania odblokują inne możliwości – jeśli organizatorom zbiórki uda się zgromadzić 3 mln dolarów, to wzbogacą etui o wodoodporność (z certyfikatem IP67). Za 6 mln dolarów dorzuci się możliwość uruchomienia na etui kolejnego systemu – Ubuntu, a za 15 mln dolarów twórcy wcisną tam jeszcze Windowsa 10 Mobile.

I po co komu dual-boot, jak można mieć dwa jednocześnie działające systemy w jednej kieszeni?

 

źródło: PhoneArena, Kickstarter