Midnight Star – tabletowa strzelanka od twórców serii Halo

W 2012 roku Alex Seropian, współzałożyciel studia Bungie i jeden z ojców sukcesu serii Halo, ogłosił światu iż wraz z kilkoma kolegami po fachu zakłada nową firmę, która zajmować się będzie tworzeniem gier na urządzenia mobilne. Wieść ta wzbudziła zrozumiały entuzjazm w światku graczy, którzy spodziewali się, że już niedługo będą mogli zagrać na tabletach w duchowego spadkobiercę wspomnianego tytułu.

Teraz pierwsza produkcja spod znaku Industrial Toys zadebiutowała wreszcie w App Store, dzięki czemu każdy może przekonać się samodzielnie o tym, czy warto było czekać na nią trzy lata. Fabuła gry Midnight Star rozgrywa się w niedalekiej przyszłości i pozwala nam wcielić się w członka załogi MSRV-Joplin, statku kosmicznego pełniącego jednocześnie rolę jednostki bojowej i stacji badawczej, wysłanego z misją zidentyfikowania tajemniczego sygnału dochodzącego z obrębu naszego układu słonecznego (za scenariusz gry odpowiedzialny jest John Scalzi). Niestety, gracze, którzy spodziewali się mechaniki rozgrywki zbliżonej do serii Halo, najprawdopodobniej poczują się rozczarowani. Grze Midnight Star bliżej bowiem do „celowniczków” w stylu The House of the Dead niż do „normalnych” FPS-ów. Oznacza to, że przez większość czasu nasza postać stoi tu w jednym miejscu, starając się odstrzelić kolejnych napastników zanim zdążą wyrządzić nam krzywdę. Wszystko to okraszono zaś niebrzydką, choć nie wyróżniającą się niczym szczególnym oprawą graficzną. Muzykę do gry skomponował Serj Tankian.

Gra Midnight Star dostępna jest do pobrania za darmo (mikropłatności) w internetowym sklepie z aplikacjami App Store. Jak na razie nie wiadomo nic na temat wersji na urządzenia z systemem Android.

[button link=”https://itunes.apple.com/pl/app/id694850851″ class=”zkazdej” id=”appstore” newtab=”on”][/button]