Microsoftowi dual-boot się podoba, Google nie do końca | Tabletowo.pl

Microsoftowi dual-boot się podoba, Google nie do końca

Dołącz do dyskusji 0

Ostatnimi czasy pojawiło się kilka ciekawych koncepcji tabletów mających możliwość uruchamiania dwóch różnych systemów operacyjnych, a konkretnie Windowsa 8 i Androida. Części użytkowników pomysł się spodobał, części nie do końca, ale na pewno obojętnie wobec zagadnienia nie stanęły firmy produkujące obie platformy. O ile Microsoft popiera koncepcję multibootowania, o tyle Google robi, co może, by pomysł ten zniszczyć w zarodku.

Krążą plotki, jakoby Gigant z Mountain View ostatnio próbował doprowadzić do przełożenia debiutu tabletu Asus Transformer Book Duet TD300 korzystającego z rozwiązań dual-boot. Nie wiemy czy finalnie cokolwiek z tych działań wyszło (trudno znaleźć produkt w sprzedaży, ale po redakcjach krąży egzemplarz testowy), ale pokazuje to dobitnie, że w Google zadowoleni z tego pomysłu Asusa na pewno nie są. Dlaczego?

Na tego typu rozwiązaniach zyska jedynie Microsoft, ponieważ jego system, będący dotąd w totalnej niszy, zacznie wreszcie pojawiać się obok bardzo znanej platformy jaką jest Android. Ludzie kupując tablet będą mieli większą styczność z ekosystemem oferowanym przez firmę z Redmond, będą także częściej porównywać oba rozwiązania i dostrzegać zalety i wady ich obu. Niewykluczone, że część osób po pewnym czasie korzystania z usług dual-boot w końcu przesiadłaby się na rozwiązania Microsoftu, co byłoby dla Google bardzo złe.

Microsoft z drugiej strony nie ma zupełnie nic do stracenia – jego platforma raczkuje mimo ogromnych sum w nią wpompowanych. Skoro nie pomaga marketing, to być może multi-bootowanie byłoby dla Giganta z Redmond skuteczną metodą na pozyskiwanie użytkowników Androida.

Okazuje się, że Google próbuje czynić naciski na producentów, by ci wycofali się ze swoich pomysłów produkcji urządzeń z dwoma systemami. Nie jest to zbyt elegancki ruch, ale i Microsoft w przeszłości nie raz grał w podobne karty. Stracić mogą tylko użytkownicy, którym kolejny raz chce odbierać się możliwość wyboru.

Wam jak się podoba koncepcja dwóch systemów na jednym tablecie? Kupilibyście tego typu produkt?

źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona