Microsoft znalazł sposób na wzbogacenie bazy wiedzy Bing | Tabletowo.pl

Microsoft znalazł sposób na wzbogacenie bazy wiedzy Bing

Dołącz do dyskusji 0

Już od mniej więcej stycznia krążyły pogłoski o tym, że Microsoft pracuje nad pewną nową usługą o nazwie Distill. Dzisiaj platforma została otworzona i można się już zapisywać w kolejce po zaproszenie, bo takie niestety, przynajmniej na razie, będzie potrzebne.

Distill to według mnie bardzo sprytny sposób na rozszerzenie już i tak w miarę bogatej bazy wiedzy wyszukiwarki Microsoftu – Bing. Platforma ma być jednym wielkim zbiorem pytań i odpowiedzi, których w internecie jest cała masa. Więc czym różni się Distill od innych tego typu narzędzi? Otóż wszystko ma się odbywać tak, że użytkownik zadaje pytanie prosto w wyszukiwarce Bing, trafia ono potem do nowej usługi Microsoftu, tam osoby chętne udzielają odpowiedzi, która trafia do bazy wyszukiwarki i przy każdym następnym zapytaniu o daną sprawę Bing już ma na jej temat gotową odpowiedź.

Według mnie powodzenie tej usługi zależy od tego jaki będzie poziom wiedzy osób udzielających odpowiedzi. Wiadomo, że najlepiej byłoby, gdyby w danej dziedzinie wypowiadali się tylko specjaliści, ale jak poznać kto zna się na rzeczy, a kto nie? To trochę tak jak z Wikipedią, która jest bardzo wygodnym źródłem wiedzy, ale pisać może na niej praktycznie każdy i praktycznie wszystko, co mu przyjdzie do głowy, dlatego trzeba uważać. Kolejnym aspektem jest to jak przekonać, a raczej zachęcić, użytkowników do aktywnej pomocy? Tutaj przewiduje się, że może wkroczyć Bing Rewards – usługa bezpośrednio powiązana z Bingiem, nagradzająca za jego używanie. Tak więc za każdą docenioną odpowiedź użytkownik mógłby dostawać jakiś punkcik do puli, która później przeliczana byłaby na bonusy np. karty podarunkowe i tym podobne rzeczy.

Niestety jak dotąd nie wprowadzono jeszcze dostępu do Bing Rewards dla Polski. Bez względu na to ja osobiście jestem ciekawy nowej usługi giganta z Redmond i zgłosiłem się po zaproszenie. Jeśli ktoś z Was jest również ciekaw, to zapraszam na tę stronę.

Jeśli czytaliście już moje teksty to pewnie wiecie, że bardzo lubię poznawać opinię czytelników, dlatego i tym razem zachęcam do wyrażenia Waszej opinii na temat Distill w komentarzach poniżej.

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona