Microsoft zdradził więcej informacji na temat Windows Store - Tabletowo.pl

Microsoft zdradził więcej informacji na temat Windows Store

Tabletowo.pl Microsoft zdradził więcej informacji na temat Windows Store Nowości

Microsoft jest dość tajemniczy w niektórych kwestiach związanych z nowym systemem – Windows 8. Dotarliśmy, jednak do kolejnych informacji, tym razem na temat Windows Store. Pierwsze ujawnienie sklepu z aplikacjami nastąpiło w grudniu. Wiemy już, że znajdą się w nim zarówno aplikacje dla interfejsu Aero, jak i nowego – Metro UI, a każda aplikacja będzie musiała pozytywnie przejść proces certyfikacji.

W Windows Store znajdziemy darmowe oraz płatne propozycje, jak również wersje demonstracyjne. Proces pobierania aplikacji ma odbywać się w tle, a o fakcie zakończenia procesu, użytkownik ma być powiadomiony. Bez naszej wiedzy będą natomiast pobierane aktualizacje, jednak sama instalacja będzie już wymagała zgody.

Microsoft ustalił zakres cenowy dostępnych aplikacji. Okazuje się, że aplikacje nie mogą być tańsze niż 1,49 dolara (tańsze nie, ale darmowe już tak ;)), za górną granicę ustanowił (nieziemską wprost kwotę) 999 dolarów. Każdą pobraną aplikację użytkownik będzie mógł zainstalować na pięciu urządzeniach. Przy kolejnej próbie instalacji, zostanie on poproszony o usunięcie oprogramowania z innego sprzętu.

Sam wygląd sklepu ma być bardzo przejrzysty. Microsoft, w trosce o użytkowników, zadbał o to, by praca i zabawa z urządzeniami z Windows 8 nie sprawiała trudności. Przeglądanie zawartości Windows Store, ujawnienie tylko najważniejszych informacji na temat aplikacji, proces pobierania oraz instalacji i aktualizacji – wszystko dziecinnie proste.

Pierwsze aplikacje będą dostępne wraz z wersją beta systemu Windows 8 w przyszłym miesiącu.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona