Microsoft zapowiada Remote Desktop na iOS i Android - Tabletowo.pl

Microsoft zapowiada Remote Desktop na iOS i Android

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Microsoft zapowiada Remote Desktop na iOS i Android Aplikacje Nowości

Firma Microsoft umieściła wczoraj w sieci całkiem obszerny komunikat prasowy poświęcony między innymi nowej wersji serwerowego systemu Windows Serwer 2012, której premierę zapowiedziano na 18 października. Ogłoszono w nim, iż wraz z aktualizacją R2 w sklepach z aplikacjami pojawi się klient Microsoft Remote Desktop na urządzenia mobilne.

Oznacza to, że już niedługo będziemy mogli korzystać z oficjalnego zdalnego pulpitu firmy Microsoft nie tylko za pomocą urządzeń działających pod kontrolą systemów Windows, Windows RT i OS X, ale też iOS (6 i 7) i Android (Gingerbread i wyżej). Co ciekawe gigant z Redmond z bliżej nieokreślonych przyczyn nie zdecydował się na stworzenie podobnej aplikacji na swój własny Windows Phone (chociaż wcale nie oznacza to, że nie powstanie ona w przyszłości).

Pozostaje tylko pytanie czy aplikacja firmy Microsoft poradzi sobie z liczną (często darmową) konkurencją, która przez ostatnie kilka lat zdążyła zjednać sobie liczne grono fanów? O tym przekonamy się z pewnością już niedługo, gdy trafi ona do App Store i Google Play.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona