Microsoft zamierza usprawnić kafelki w Windows | Tabletowo.pl

Microsoft zamierza usprawnić kafelki w Windows

Dołącz do dyskusji 0

Microsoft-Interactive-Live-Tiles

Microsoft pracuje obecnie nad tym, by aktywne kafelki (Live Tiles) stały się jeszcze bardziej funkcjonalne i oferowały przy tym więcej możliwości interakcji. Obecnie oferują one pokazywanie prostych powiadomień z aplikacji, takie jak liczba wiadomości, ich szczątkowe treści, zarówno w Windows 8 i Windows Phone. Plany Microsoftu są jednak dosyć szeroko zakrojone i jak widać, gigant z Redmond cały czas pracuje nad tym, by swoje nowe rozwiązanie udoskonalić.

W filmiku poniżej widzimy unowocześnioną formę interakcji z kafelkami. Tym samym, dużo trafniej reagują one na poszczególne powiadomienia z aplikacji. W przypadku Outlooka chociażby, w kafelku możemy nawigować pomiędzy poszczególnymi wiadomościami bez konieczności otwierania całej aplikacji.

W przyszłości nie będzie potrzeby, by otwierać na pełnym ekranie pewne aplikacje. Kafelki zatem ewoluują i inżynierowie Microsoftu wkładają dużo pracy w to, by w końcu zaoferować klientom maksymalnie intuicyjne i atrakcyjne środowisko pracy.

Źródło: theverge.com

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona