Microsoft umożliwi przeniesienie najlepszych gier z konsol i komputerów na smartfony Samsunga - Tabletowo.pl

Microsoft umożliwi przeniesienie najlepszych gier z konsol i komputerów na smartfony Samsunga

Dołącz do dyskusji 0

Project xCloud będzie obsługiwać smartfony i tablety Samsunga – takie informacje zostały podane podczas kolejnej konferencji programistów Samsunga w San Francisco. Ideą nowej usługi Microsoftu jest przeniesienie tytułów konsolowych i komputerowych na urządzenia mobilne. Gra uruchomi się w chmurze, a na ekranie smartfonów Galaxy wyświetli się tylko obraz.

„Zamierzamy stworzyć przyszłość, w której setki milionów osób, korzystających z urządzeń Samsunga, będą miały dostęp do wspaniałych, gamingowych doświadczeń”
– Sarah Bond, szef Global Gaming Partnerships and Development w Microsoft

Rzeczywiście, rynek gier mobilnych jest ogromny, nic więc dziwnego, że coraz więcej firm próbuje na nim w sposób istotny zaistnieć. Samsung również nie ukrywa swoich ambicji i stara się, aby urządzenia Galaxy były możliwie jak najbardziej atrakcyjne dla graczy. Być może nawet w niedalekiej przyszłości doczekamy się smartfonu, stworzonego specjalnie do gier, ale na razie Samsung milczy na ten temat.

Tabletowo.pl Microsoft umożliwi przeniesienie najlepszych gier z konsol i komputerów na smartfony Samsunga Gaming Gry Microsoft Nowości Samsung

Przeniesienie wielkich produkcji konsolowych na ekrany smartfonów (takich jak np: Red Dead Redemption) umożliwi unikalna technologia chmury Azure. Gry będą działać w centrum danych, a wideo będzie przesyłane z chmury na urządzenia mobilne. Dzięki takiemu zabiegowi, zarówno wydajność, jak i jakość rozgrywki pozostaną na wysokim poziomie. Jedyne, o co będzie musiał zadbać użytkownik telefonu, to zadbanie o dobre połączenie internetowe.

Nowa usługa Microsoftu umożliwi nam podłączenie bezprzewodowego kontrolera od Xboksa lub korzystanie z ekranu dotykowego.

Projext xCloud będzie dostępny również na smartfonach innych producentów, ale szczegóły dotyczące ceny i premiery projektu, nie są jeszcze znane.

Więcej na temat samego projektu xCloud pisał już Oskar, więc odsyłam Was do jego tekstu.

Project xCloud – gry z Xboxa na Twoim komputerze i smartfonie

Źródła: sammobile.com, venturebeat.com

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona