Microsoft wykupił domenę surfacephone.com

Temat Surface Phone wraca jak bumerang, chociaż nie ma 100% pewności, że Microsoft rzeczywiście pracuje nad takim projektem. Tymczasem jednak pojawiła się kolejna wskazówka, że smartfon ten może naprawdę istnieć.

Jeden z użytkowników serwisu Reddit odkrył, że po wpisaniu w przeglądarkę adresu surfacephone.com zostaniemy automatycznie przekierowani na podstronę linii Surface Microsoftu. Czyżby to był zwykły zbieg okoliczności, czy może Amerykanie chcieli zawczasu zarezerwować domenę dla swojego przyszłego produktu?

Możecie pomyśleć, że Microsoft nie miał takich intencji, lecz redaktor serwisu WMPoweruser sprawdził również inne, „pokrewne” serii Surface, adresy – m.in. surfacepro.com, surfacebook.com, surfacemobile.com. O dziwo po wpisaniu każdego z nich nie zostaniemy przeniesieni na stronę giganta z Redmond – dzieje się tak jedynie w przypadku domeny surfacecar.com (swoją drogą dość dziwne połączenie i ciekawe, co autor miał na myśli).

Oczywiście często zdarza się, że jakaś firma wykupuje adresy, które kojarzą się z jej produktami, nawet dość „luźno”. Dlatego też i tym razem nie ma 100% pewności, że specjalnie z myślą o Surface Phone Microsoft zarezerwował domenę surfacephone.com

Źródło: WMPoweruser