Windows 10 logo

Microsoft udostępnia jesienną aktualizację Windows 10 Creators Update. Co nowego?

Premiery Surface Book 2 się nie spodziewaliśmy, ale udostępnienia Windows 10 Fall Creators Update już jak najbardziej. Aktualizacja wprowadza dużo zmian i nowości, więc Microsoft postanowił wymienić i opisać kilka z nich.

Wraz jesienną aktualizacją Windows 10 Creators Update pojawia się obsługa Rzeczywistości Mieszanej Windows (Windows Mixed Reality), możliwość tworzenia wizualizacji 3D, ulepszone mechanizmy streamowania gier komputerowych oraz przetwarzania obrazów i filmów. Nowe funkcje zyskała także funkcja Windows Ink – użytkownicy mogą od teraz pracować bezpośrednio na plikach PDF. Do tego Microsoft wprowadził opcję Find my Pen, pozwalającą szybko odnaleźć zawieruszone gdzieś piórko.

Aktualizacja Windows 10 Fall Creators Update ma również sprawić, że twórcą materiałów w 3D będzie mógł zostać praktycznie każdy. Opcja tworzenia takich rzeczy pojawi się bowiem w programie Paint (z którego korzysta ponad 100 milionów osób na całym świecie). Do tego trójwymiarowe obiekty można później wstawiać do prezentacji PowerPoint czy dokumentów w Wordzie.

Microsoft przygotował również coś dla fanów grania i e-sportów. Producent udostępnił dla nich narzędzie Mixer, czyli interaktywną usługę transmisji rozgrywek w czasie rzeczywistym. Tryb Gry umożliwi z kolei deweloperom uzyskanie dostępu do pełnej mocy obliczeniowej komputera – dzięki temu gry na platformę Windows mają dostarczyć graczom jeszcze więcej wrażeń. Przy okazji Microsoft przypomniał, że 7 listopada trafi do sklepów konsola Xbox One X, stworzona z myślą o graniu w jakości 4K.

Aktualizacja Windows 10 Fall Creators Update wprowadza również kilka zmian i nowości w aplikacji Zdjęcia, z której obecnie korzysta już ponad 250 milionów użytkowników na całym świecie. Od teraz będą mogli oni edytować je na różne sposoby, tworzyć w intuicyjny sposób kolaże, dodawać muzykę, efekty i przejścia oraz efekty 3D. Dzięki tym ostatnim obiekty na fotografiach mogą nabrać dynamiki i stać się ruchome.

Wraz z aktualizacją Windows 10 Fall Creators Update Microsoft wprowadza pod strzechy również Rzeczywistość Mieszaną Windows. Od teraz nie będzie wymagany domowy zestaw, ponieważ platforma stanie się mobilna. We współpracy z partnerami, Acerem, Dellem, HP i Lenovo, powstaną bowiem przenośne zestawy, wyposażone w zaawansowane czujniki ruchu. Ich ceny mają zaczynać się od 399 dolarów.

Microsoft jednocześnie pochwalił się, że najbardziej innowacyjny zestaw Rzeczywistości Mieszanej Windows został zaprojektowany przez Samsunga – jest to model Samsung HMD Odyssey, który trafi na rynek już 6 listopada.

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2017/07/24/paint-nie-bedzie-rozwijany/

Źródło: Microsoft