Microsoft ujawnia ceny Surface z Windows 8 Pro. Surface RT w sprzedaży w Polsce | Tabletowo.pl

Microsoft ujawnia ceny Surface z Windows 8 Pro. Surface RT w sprzedaży w Polsce

Dołącz do dyskusji 0
microsoft surface

Nie wiem jak na Was, ale na mnie premiera tabletów Microsoftu nie zrobiła większego wrażenia – o wiele bardziej interesują mnie rozwiązania konkurencji. Niemniej chętnie przyjrzę się tym modelom, jeśli tylko będzie taka okazja. A wiele wskazuje na to, że niebawem może się nadarzyć. Otóż w Polsce, za sprawą Vobis, rozpoczęła się sprzedaż pierwszego tabletu koncernu z Redmond – Surface RT.

Przejdę od razu do tego, co najważniejsze, czyli oczywiście do cen. Kształtują się następująco:
– Surface RT 32GB: 2699 złotych,
– Surface RT 32GB z Touch Cover: 3199 złotych,
– Surface RT 64GB z Touch Cover: 3599 złotych.

Za powyższe kwoty otrzymujemy tablet pracujący pod kontrolą Windows RT, a więc wersji przeznaczonej na sprzęt z procesorami opartymi o ARM (takim właśnie jest czterordzeniowa Tegra 3). Urządzenie posiada wyświetlacz o przekątnej 10,6″ i rozdzielczości 1366 x 768 pikseli, 2GB RAM, kamerkę, aparat, Bluetooth 4.0, WiFi 802.11 a/b/g/n oraz pakiet Office Home & Student 2013 RT Preview. Waży 680 g, a jego wymiary to 270 x 170 x 9,4 mm.

A teraz coś o bardziej zaawansowanym bracie wspomnianego wyżej modelu, Microsoft Surface Pro, którego oficjalną cenę ujawnił Microsoft. Oba urządzenia różnią się od siebie przede wszystkim procesorami, a więc również i wersją systemu operacyjnego – warto pamiętać, że Windows RT obsługuje wyłącznie programy dostępne w Windows Store, podczas gdy Windows 8 – wszystkie aplikacje z Windows 7. Surface Pro pracuje dzięki procesorowi Intela – Core i5 i posiada ekran o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli.

Microsoft Surface Pro ma trafić do sprzedaży w styczniu 2013 roku (o ile nie będzie końca świata ;)) i oferować rysik wykorzystujący technologię Palm Block. Jego cena będzie zależała od wersji pojemnościowej – ceny bez Touch Cover i Type Cover – akcesoria sprzedawane oddzielnie:
– Surface Pro 64GB: 899 dolarów,
– Surface Pro 128GB: 999 dolarów.

źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona