Microsoft też z płatnościami mobilnymi | Tabletowo.pl

Microsoft też z płatnościami mobilnymi

Dołącz do dyskusji 0

Dwa lata po debiucie Apple Pay, również Microsoft rozpoczyna swoją przygodę z płatnościami mobilnymi. Firma z Redmond chce, aby jej klienci płacili za zakupy z poziomu smartfonów.

Najnowsza wersja Portfela na Windows 10 Mobile, jaka dostępna jest w ramach testowego programu Windows Insider, pozwala na płatności NFC. Na razie tylko z poziomu karty kredytowej, ale wkrótce dołączą również inne, dodatkowe rozwiązania, takie jak kupony, karty lojalnościowe, itp.

Obecnie płatności zbliżeniowe dostępne są tylko dla smartfonów Lumia 650, 950 oraz 950 XL. Nie ma informacji o innych urządzeniach, zaś sam program działa tylko na terenie Stanów Zjednoczonych. Wątpię jednak, aby komuś się chciało testować wczesne wersje narzędzia, które w obecnym stanie nie jest wolne od błędów i dziur.

Ciekawe, czy Microsoft wprowadzi płatności również w systemie Windows 10 na pecety. Swoją drogą, płatności mobilne były już dostępne w telefonach Windows Phone 8 (np. Lumia 920) kilka lat temu, jednak projekt upadł. Powód? Zbyt małe zainteresowanie ze strony banków.

Obawiam się, że i tym razem może być podobnie. Microsoft przygotuje ciekawą usługę, która jednak de facto będzie martwa ze względu na małe zainteresowanie Windows Phone / Windows Mobile. Szkoda, że obecnie tak prezentuje się rzeczywistość tej mobilnej platformy.

Źródło: Digital Trends

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona