Microsoft szykuje 7-calowy tablet Xbox Surface? - Tabletowo.pl

Microsoft szykuje 7-calowy tablet Xbox Surface?

Dotychczasowe wydarzenia z rynku nowych technologii wielokrotnie udowadniały nam, że nawet najbardziej absurdalnie brzmiące spekulacje mogą okazać się prawdziwe. Jeszcze nie tak dawno nikt nie wierzył, że powstanie mniejszy iPad (iPad mini), Microsoft wyda własny tablet (Surface) – a przecież tak się właśnie stało. Jakiś czas temu koncern z Redmond, ustami Tami Reller potwierdził, że nie będzie 7-calowych tabletów z Windows 8. Ale chyba nikt nie brał pod uwagę innej ewentualności – 7-calowego tabletu Xbox Surface, stworzonego z myślą o graczach (a ten przecież wcale nie musi oferować ostatniej wersji okienkowego systemu). To już kolejny raz, gdy w sieci pojawiają się podobne spekulacje.

Z informacji, które można było znaleźć w internecie już w czerwcu wynika, że tablet Xbox Surface, jeśli powstanie, będzie wyposażony w 7-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, 1.2GB GDDR5 RAM, HDD o pojemności 250GB, WiFi oraz Bluetooth. Urządzenie może pracować pod kontrolą zmodyfikowanego systemu Windows, stworzonego z naciskiem na jak najlepsze doświadczenia płynące z mobilnej gry.

Oczywiście należy traktować powyższą informację z przymrużeniem oka, bowiem może się okazać nieprawdziwa. Co raczej nikogo nie powinno dziwić, Microsoft nie skomentował tych spekulacji. Smaczku dodaje jednak fakt, iż Steve Ballmer, CEO Microsoftu, w ostatnim czasie wielokrotnie powtarzał, że firma będzie wprowadzała na rynek więcej swoich produktów.

Przypomnijmy, że obecnie w ofercie Microsoftu znajduje się tablet Surface RT, do którego – już niebawem – dołączy bardziej zaawansowany model: Surface Pro. Nic nie stoi na przeszkodzie, by tabletowa rodzina koncernu z Redmond nie mogła się rozwinąć jeszcze bardziej – tym bardziej o sprzęt, którego zastosowanie będzie zupełnie inne niż wspomnianych urządzeń.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona