Microsoft Surface z 3G? Nieprędko, jeśli w ogóle | Tabletowo.pl

Microsoft Surface z 3G? Nieprędko, jeśli w ogóle

Dołącz do dyskusji 0
tablet microsoft surface

Chyba wszyscy się ze mną zgodzicie, jeśli stwierdzę, że Microsoft wywołał burzę prezentując Surface. Jedni zachwycają się tym urządzeniem, inni wyśmiewają wpadkę z zacinającym się na konferencji modelem, a jeszcze inna grupa konsumentów stara się pozostać całkowicie obojętna do momentu rynkowej premiery produktu, kiedy to poznamy odpowiedzi na wiele wciąż nurtujących nas pytań. Ja należę właśnie do tej ostatniej – uważam bowiem, że Surface zapowiada się bardzo interesująco, aczkolwiek wciąż jest wiele niewiadomych.  Na przykład chwilę temu zraził mnie do siebie faktem, że – najprawdopodobniej – nie będzie oferował 3G!

Stali Czytlnicy Tabletowo.pl doskonale wiedzą, że nie uznaję tabletów w wersji „WiFi-only” (oczywiście tyczy się to modeli, z których ewentualnie będę korzystać służbowo/prywatnie). Często zdarza mi się pisać newsy w różnych miejscach, gdzie sieciach bezprzewodowych można wyłącznie pomarzyć (np. u mnie na uczelni – sic!). Myślę, że nie jestem jedyna, która woli płacić za utrzymanie kolejnej usługi internetu zamiast korzystać z prowizorycznych rozwiązań, jak np. tethering, który rozładowuje akumulatory w obu urządzeniach (tj. w tablecie i smartfonie). Dlatego właśnie boli mnie fakt, iż Surface – świetnie zapowiadający się tablet z Windows 8 – nie będzie chciał, bym go przygarnęła pod swe skrzydła.

Wieści dotyczące wypuszczenia przez Microsoft tabletów Surface wyłącznie w wersji WiFi pochodzą z serwisu Bloomberg. Z informacji uzyskanych podobno ze źródeł zbliżonych do producenta wynika, że koncern z Redmond nie zamierza w najbliższym czasie wydawać tabletów z 3G/4G z kilku różnych powodów. Najważniejszym wydaje się wzrost cen urządzeń, które – i tak – będą wysokie.

Spekuluje się, że cena Surface z Windows 8 RT (na AMR) ma wynosić 599 dolarów, natomiast Surface z Windows 8 (Intel) – 799 dolarów (najprawdopodobniej mowa o wersjach z 32GB pamięci i, oczywiście, bez 3G).

Jasne, jest też kilka innych powodów, dla których Microsoft mógł podjąć taką, a nie inną decyzję. Przede wszystkim to, że lwia część posiadaczy tabletów korzysta z nich wyłącznie z domu, przez co 3G jest im zbędne. Kolejna sprawa – w Stanach i bardziej rozwiniętych krajach europejskich dostęp do WiFi jest bardziej powszechny niż u nas, co sprawia, że i w ich przypadku można się ograniczyć do tabletów „WiFi-only”. Ja jednak proszę Microsoft o choć jeden egzemplarz, specjalnie dla mnie, z 3G – myślicie, że wysłucha? ;)

Więcej na temat samych tabletów Microsoft Surface przeczytacie w tym wpisie.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - rowery na otwarcie sezonu!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona