W grudniu możemy zobaczyć nowego Microsoft Surface Pro z wbudowanym modemem LTE

W maju Microsoft zaprezentował następcę Surface Pro 4, który nazwano po prostu „Surface Pro”. Dokonując swego rodzaju resetu serii, można było spodziewać się jakiejś rewolucji, choć tej akurat zabrakło. Pewną nowość przyniesie końcówka tego roku, bowiem spodziewamy się wtedy rozszerzenia oferty Surface Pro o wersje z wbudowanym modemem LTE.

Wbudowane LTE dostaną wersje z procesorem Intel Core i5. Zawęża to nieco wsparcie dla komórkwej łączności bezprzewodowej – będzie dostępne tylko w edycji z 4 GB lub 8 GB RAM, 128 GB lub 256 GB pamięci wewnętrznej i grafiką Intel HD Graphics 620. Najmocniejszy przedstawiciel nowych Surface Pro ma procesor Intel Core i7, 16 GB RAM i 1 TB pamięci masowej.

Reklama

Do tej pory to była rzadkość – wbudowane LTE miały tylko te urządzenia Microsoftu, które działały na procesorach o architekturze ARM, z Windowsem RT. Reszta musiała posiłkować się podłączanymi do portów USB modemami zewnętrznymi.

Zwróćcie uwagę na sześć anten LTE pod górną krawędzią urządzenia

Co ciekawe, przez kilka miesięcy od premiery Surface Pro, nikt nawet nie pisnął słóweczkiem o tym, że w produkcji jest wersja z LTE. Jedyną wskazówką, że odświeżona wersja hybrydy trafi na rynek, była dość lakoniczna wypowiedź przedstawiciela Microsoftu na targach Microsoft Ignite 2017 w Orlando. Wskazał on grudzień jako spodziewany termin premiery nowego urządzenia. Trzeba jednak pamiętać, że Microsoft oficjalnie niczego nie potwierdził, więc to nadal raczej domysły niż pewny komunikat.

Całkiem możliwe, że na temat Surface Pro LTE dowiemy się czegoś w przyszłym miesiącu, podczas imprezy Future Decoded w Londynie, na której będzie obecny szef działu Surface – Panos Panay.

źródło: Neowin przez phoneArena