Złoty Szpadel dla Microsoftu! Surface Pro 4 otrzymał pełne wsparcie dla Surface Dial

Dla większości z nas, Microsoft jeszcze do niedawna był firmą powiązaną wyłącznie z… niekoniecznie lubianym Windowsem. Już dłuższy czas temu, firma Billa Gatesa zaangażowała się w platformę Xbox, jednak prawdziwe grono fanów pojawiło się wraz ze sprzętami z linii Surface. Teraz jedno z nich, nie taki najnowszy Surface Pro 4, otrzymał pełne wsparcie dla całkiem interesującego narzędzia, jakim jest Surface Dial.

Reklama

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że najciekawsze urządzenia z branży technologii często nie są dopuszczane do oficjalnej sprzedaży w Polsce. To jednak niespecjalnie duży problem, bowiem z pomocą na ogół przychodzą pośrednicy lub międzynarodowe sklepy internetowe, takie jak chociażby Amazon. Dla chcącego więc nic trudnego.

We wspomnianych już miejscach można zakupić Surface Dial, czyli specjalne pokrętło dedykowane profesjonalistom. A co w nim takiego specjalnego? Przecież to nic nowego! Ano to, że wsparcie dla niego właśnie otrzymał Surface Pro 4, który pod koniec 2015 (!) roku był opisywany przez Kasię jako narzędzie do pracy mobilnej.

Surface Dial pierwotnie dedykowany był urządzeniom AIO, znanym jako Surface Studio, ale Surface Pro również radzi sobie z nim bez żadnego problemu. Nie każdy jednak decyduje się na zakup najnowszego sprzętu – szczególnie, że za ten starszy nadal należy zapłacić „parę” złotych – i myślę, że niejedna osoba, zwłaszcza z ograniczonym budżetem, ucieszy się z tej informacji.

Ta informacja jest jednak interesująca również z innego powodu – pełne, ekranowe wsparcie dla urządzenia, miało zostać udostępnione już… pod koniec 2016 roku. Trudno więc mówić, że producent dotrzymał słowa, ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.

Niestety, nie wszystko jest takie kolorowe. Co z tego, że Microsoft poszerza wsparcie dla pokrętła inspirowanego stołami kreslarskimi, skoro deweloperzy aplikacji firm „trzecich” nadal nie do końca się do niego przyzwyczaili? Cóż, należy mieć nadzieję, że szersze spektrum użytkowników popchnie nieco deweloperów do pracy, mimo upływającego czasu. Bo przecież Surface Dial to urządzenie o całkiem dużym potencjale i niezwykle szkoda by było, gdyby musiał on pójść na marne. Szczególnie, że teraz można z niego korzystać przy znacznie niższym nakładzie finansowym.

A Wy, wyobrażacie sobie powrót do nowoczesnej – choć już kilkuletniej – wersji analogowego pokrętła?

https://www.tabletowo.pl/2016/01/04/recenzja-surface-pro-4/

źródło: The Verge
grafika: główna, zamieszczona we wpisie