Microsoft mówi, że Surface Book 2 15″ jest dostępny od dziś w Polsce. A polski oddział nic o tym nie wie (aktualizacja) 19
Microsoft Surface Book 2

Microsoft mówi, że Surface Book 2 15″ jest dostępny od dziś w Polsce. A polski oddział nic o tym nie wie (aktualizacja)

Microsoft oficjalnie poinformował, że od dziś 15-calowy Surface Book 2 dostępny jest także w Polsce, podczas gdy do tej pory kupić go mogli jedynie mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. Co ciekawe, polski oddział producenta nic o tym nie wie i zarzeka się, że to nieprawda.

Kiedy tylko przeczytałem na oficjalnym blogu Microsoftu informację, że dziś, 17 stycznia 2018 roku, dostępność 15-calowego Surface Book 2 została rozszerzona o 17 nowych rynków, w tym również Polskę, od razu udałem się na stronę producenta, aby sprawdzić, ile kosztują poszczególne konfiguracje (a jest ich w sumie trzy). Jakież było moje zdziwienie, gdy nie znalazłem na witrynie ani jednej…

Postanowiłem więc skontaktować się z działem wsparcia Microsoftu i zapytać, kiedy strona zostanie zaktualizowana i pojawi się na niej 15-calowy Surface Book 2. Rozmawiająca ze mną przemiła konsultantka (pozdrawiam!) stwierdziła, że w polskim oddziale nic nie wiedzą o wprowadzeniu do sprzedaży większej wersji urządzenia. Po przesłaniu jej linka do informacji na oficjalnym blogu producenta skonsultowała się jeszcze ze swoją przełożoną, lecz mimo to stwierdziła, że to musi być błąd, ponieważ nikt u nich nic nie wie o dzisiejszym rozpoczęciu przedsprzedaży tego urządzenia.

Zupełnie skołowany postanowiłem jeszcze zapytać, dlaczego cały czas na stronie trwa przedsprzedaż 13,5-calowego Surface Booka 2, skoro oficjalnie rozpoczęła się ona przecież 9 listopada, czyli przeszło dwa miesiące temu! Zrobiłem to w nadziei, że usłyszę, że jest to błąd i faktycznie powinien trwać pre-order 15-calowej wersji. W odpowiedzi usłyszałem jednak, że to nie jest błąd i przedsprzedaż trwa już tyle czasu, a wysyłka zamówionych egzemplarzy rozpocznie się jutro.

Microsoft mówi, że Surface Book 2 15″ jest dostępny od dziś w Polsce. A polski oddział nic o tym nie wie (aktualizacja) 20
Na stronie Microsoftu cały czas trwa przedsprzedaż 13,5 calowego Surface Booka 2

Jeżeli uda mi się ustalić nowe fakty, zaktualizuję wpis, bowiem wciąż w głębi duszy liczę, że zgodnie z zapowiedziami, 15-calowy Surface Book 2 trafi do sprzedaży również w Polsce.

Aktualizacja

Cóż, okazuje się, że dział wsparcia Microsoftu nie miał pojęcia, co szykuje płacąca mu firma. Na oficjalnej stronie producenta pojawił się bowiem 15-calowy Surface Book 2. Podano również ceny:

  • Intel Core i7/GPU NVIDIA GeForce GTX 1060 z 6 GB pamięci graficznej GDDR5/16 GB RAM/256 GB SSD – 11999 złotych
  • Intel Core i7/GPU NVIDIA GeForce GTX 1060 z 6 GB pamięci graficznej GDDR5/16 GB RAM/512 GB SSD – 14199 złotych
  • Intel Core i7/GPU NVIDIA GeForce GTX 1060 z 6 GB pamięci graficznej GDDR5/16 GB RAM/1 TB PCIe SSD – 16299 złotych

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2017/10/17/premiera-microsoft-surface-book-2-specyfikacja-cena-dostepnosc/

Źródło: Microsoft