Zobacz van Gogha w bluzie z kapturem – wybrano laureatów konkursu Microsoft Surface AntyLuwr

Konkurs Surface AntyLuwr miał na celu zaprezentowanie twórczości nawiązującej do tradycyjnych technik malarskich i jednocześnie będącej świadectwem obecności nowych technologii w sztuce. Nagrodą główną był Microsoft Surface Pro w zestawie z klawiaturą i piórem Surface Pen. 

Uczestnicy konkursu mieli do wyboru 23 obrazy, arcydzieła malarstwa różnych epok i stylów. Mogli je dowolnie modyfikować i cyfrowo zmieniać, realizując własne wizje i pomysły. Do organizatorów wpłynęło w sumie 1528 prac. Pojawiały się też one w serwisie Behance.net w profilu Surface AntyLuwr. Oto zwycięski obraz, autorstwa Damiana Rojka:

Powyższa wariacja na temat obrazu The Bubble Boy spod pędzla Paula Peela, kanadyjskiego malarza tworzącego w XIX wieku, zdobyła największe uznanie jury. Połączenie tradycji z futurystyczną wizją zdobyło serca krytyków zaproszonych do współpracy przy projekcie.

Wyróżniona praca Marka Głowackiego

Przyjemnie jest popatrzeć na Giocondę w ramonesce albo Marata w cadillacu. W wirtualnym muzeum, które powstało w ramach inicjatywy Microsoftu, można znaleźć jeszcze więcej tego typu perełek. Jeśli mamy chwilę, warto tam się wybrać.

Ci, którzy przedkładają sztukę w wersji analogowej nad cyfrową, będą mogli niebawem kupić album z najlepszymi pracami, które zostały zgłoszone do konkursu.

źródło: materiały prasowe
grafika tytułowa: fragment wyróżnionej pracy autorstwa Michała Sałaty